Szwedzka policja broni swojej akcji przeciwko nielegalnym imigrantom podczas zajęć organizowanych przez kościół

Policja w Szwecji broni się i mówi, że nie ma w Szwecji żadnych miejsc wyłączonych spod prawa, po swojej akcji przeciwko nielegalnym imigrantom mającej miejsce podczas zajęć organizowanych przez kościół.

Agencja TT informuje, że pięć z sześciu rodzin biorących udział w zorganizowanych przez kościół zajęciach zostało zabranych do aresztu.

„W Szwedzkim prawie nie ma stref wyłączonych z jego działania,” powiedziała rzeczniczka policji Ewa-Gun Westford.

W piątek odbywał się rodzinny piknik dla uchodźców zorganizowany przez szwedzki kościół w hostelu w północnej Skanii. Został on przerwany przez około 30 policjantów, którzy przybyli bez poinformowania kościoła.

Według gazety Sydsvenskan jedna z rodzin, która została zabrana przez policję, łącznie z dziećmi 4 i 11 letnim, wciąż jest zatrzymana.

Władze kościoła skrytykował działania policji twierdząc, że kościół powinien być miejscem bezpiecznym a służby powinny poinformować wcześniej o swojej akcji.

Jednak Westford odrzuca taką krytykę mówiąc, że wśród zatrzymanych są osoby z orzeczonym nakazem deportacji.

„Nie ma w szwedzkim prawie, żadnych stref ochronnych. Oprócz ambasad, nie ma żadnych takich miejsc,” dodała.

„Nasze działania nie miały miejsca na terenie kościoła tylko gdzie indziej.”

Kościół uważa, że jego zdolność do pomagania zostanie zmniejszona, jeżeli nie będzie on postrzegany jako bezpieczne schronienie.    

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka policja broni swojej akcji przeciwko nielegalnym imigrantom podczas zajęć organizowanych przez...

Warto przeczytać

Chcesz kupić opuszczony szwedzki dom?

Na terenach wiejskich w Szwecji znajdują się niezamieszkałe domy, które stoją puste z powodu wyludnienia, gdy mieszkańcy przenoszą się do miast. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwedzki rząd mówi, że szczepionka nie spowoduje ustąpienia pandemii

Rząd Szwecji spodziewa się, że pandemia będzie trwać do 2021 roku, nawet jeśli dostępne będą szczepionki, informuje Dagens Nyheter. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle...

Nowe dane o śmiertelnych strzelaninach w Szwecji

Łącznie 43 osoby zginęły w strzelaninach w 2020 roku to o jedną osobę więcej niż rok wcześniej, ale jak dotąd wciąż mniej niż w...