Amazon w Szwecji?

Amazon uruchomi swoje usługi w Szwecji? Eksperci podejrzewają, że tak i może to nastąpić szybciej, niż zakładano. O tym, że gigant świata e-commerce otworzy swój serwis w tym kraju, spekulowano od lat.

Amazon posiada na terenie Szwecji trzy centra logistyczne. Jeden z nich działa nieopodal Sztokholmu. Firma HUI Research, zajmująca się analizą rynku handlowego i turystycznego, wysnuła tezę, wedle której Amazon z impetem wkroczy na szwedzki rynek już za parę miesięcy – jesienią tego roku.

„Otrzymaliśmy sygnały od osób związanych z Amazonem, że wkrótce uruchomiona zostanie szwedzka witryna sklepu. Nie mamy stuprocentowej pewności, kiedy to nastąpi. Amazon otworzy usługi w tym kraju w swoim własnym tempie”, powiedziała Emma Hernell, wiceprezes HUI Research, w rozmowie z TT News Agency.

Jako pierwszy plotki na temat Amazona rozpowszechnił dziennik „Dagens Nyheter”. „Jak na razie podejrzewamy, że zamówienia będą dostarczane z magazynu znajdującego się na terenie Niemiec”, podkreśla Hernell. „Szybkie dostawy nie będą jeszcze przez jakiś czas możliwe. Nie jest jednak wykluczone, że w Szwecji powstanie nieduży lokal składowy.”

Według prognozy HUI Research Amazon wystartowałby w Szwecji przed końcem listopada, w okolicy tzw. Black Friday, kiedy zaczyna się szał na świąteczne promocje. W wielu innych państwach postawiono na ten właśnie schemat.

Markus Varsikko, konsultant ds. handlu detalicznego związany z Amazonem, potwierdził w wywiadzie dla „Dagens Nyheter”, że tytan e-sprzedaży wejdzie na rynek szwedzki jesienią. Według niego może to nastąpić nawet w październiku lub pod koniec września.

„Tylko sam Amazon wie, kiedy do tego dojdzie. Czarny Piątek to jednak data obciążona dużą presją, wiążąca się z pewnym ryzykiem.”

Bruce McLachlan, rzecznik prasowy Amazona, nie skomentował jak dotąd plotek i spekulacji dotyczących szwedzkiej witryny.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się o szwedzkie obywatelstwo będą musieli dowieść swojej znajomości języka lokalnego....

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Badanie: szwedzcy nauczyciele nie chorowali na koronawirusa tak ciężko, jak zakładano

Ostatnie badania obejmujące szwedzkich nauczycieli wykazały, że tylko 19 z 100 000 przebadanych osób, które pracowały w szkołach w...

Musisz przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się...

Duńska minister imigracji postawiona w stan oskarżenia

Była duńska minister do spraw imigracji Inger Stojberg może...