fbpx

Amazon w Szwecji?

Amazon uruchomi swoje usługi w Szwecji? Eksperci podejrzewają, że tak i może to nastąpić szybciej, niż zakładano. O tym, że gigant świata e-commerce otworzy swój serwis w tym kraju, spekulowano od lat.

Amazon posiada na terenie Szwecji trzy centra logistyczne. Jeden z nich działa nieopodal Sztokholmu. Firma HUI Research, zajmująca się analizą rynku handlowego i turystycznego, wysnuła tezę, wedle której Amazon z impetem wkroczy na szwedzki rynek już za parę miesięcy – jesienią tego roku.

„Otrzymaliśmy sygnały od osób związanych z Amazonem, że wkrótce uruchomiona zostanie szwedzka witryna sklepu. Nie mamy stuprocentowej pewności, kiedy to nastąpi. Amazon otworzy usługi w tym kraju w swoim własnym tempie”, powiedziała Emma Hernell, wiceprezes HUI Research, w rozmowie z TT News Agency.

Jako pierwszy plotki na temat Amazona rozpowszechnił dziennik „Dagens Nyheter”. „Jak na razie podejrzewamy, że zamówienia będą dostarczane z magazynu znajdującego się na terenie Niemiec”, podkreśla Hernell. „Szybkie dostawy nie będą jeszcze przez jakiś czas możliwe. Nie jest jednak wykluczone, że w Szwecji powstanie nieduży lokal składowy.”

Według prognozy HUI Research Amazon wystartowałby w Szwecji przed końcem listopada, w okolicy tzw. Black Friday, kiedy zaczyna się szał na świąteczne promocje. W wielu innych państwach postawiono na ten właśnie schemat.

Markus Varsikko, konsultant ds. handlu detalicznego związany z Amazonem, potwierdził w wywiadzie dla „Dagens Nyheter”, że tytan e-sprzedaży wejdzie na rynek szwedzki jesienią. Według niego może to nastąpić nawet w październiku lub pod koniec września.

„Tylko sam Amazon wie, kiedy do tego dojdzie. Czarny Piątek to jednak data obciążona dużą presją, wiążąca się z pewnym ryzykiem.”

Bruce McLachlan, rzecznik prasowy Amazona, nie skomentował jak dotąd plotek i spekulacji dotyczących szwedzkiej witryny.

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Policyjne drony będą patrolowały szwedzkie miasto.

Linköping. Lokalna policja zacznie monitorować strefy „no-go” przy wykorzystaniu dronów z wbudowanymi kamerami. Nowoczesne rozwiązanie wprowadzono w życie 19...