Szwed skazany za gwałt online odwołał się od wyroku

Prawnik skazanego poinformowała, że 41-letni mężczyzna, który jest pierwszym Szwedem skazanym na karę więzienia za gwałt online złożył odwołanie od wyroku.

W czwartek szwedzki sąd skazał 41-letniego mężczyznę na 10 lat więzienia za gwałty i  seksualne napastowanie 27 dzieci, poprzez zmuszanie ich do wykonywania czynności seksualnych samemu lub z innymi osobami poprzez Internet.

Sąd okręgowy w Uppsali uznał, że mężczyzna jest winny gwałtów i seksualnego napastowania w większości dzieci poniżej 16 roku życia w Kanadzie, USA oraz Szkocji.

To pierwszy przypadek, gdy szwedzki sąd uznaje kogoś winnym gwałtu w przypadku zmuszenia osoby do wykonania czynności seksualnych na innej osobie.

Prawnik skazanego, Kronje Samuelsson zapowiedział w piątek złożenie apelacji. Prawnik dodał, że mężczyzna uważa, że ‘został skazany w sposób, który uważa za nieprawidłowy.’

Sąd uznał, że 41-latek zmuszał swoje ofiary do aktów seksualnych, które nagrywały lub transmitowały mu na żywo. W niektórych przypadkach, straszył on dzieci lub ich rodziny, jeśli nie chciały one spełniać jego żądań.

„Takie zachowania są równoznaczne z tym jakby mężczyzna sam dokonywał tych aktów w stosunku do dzieci. W niektórych przypadkach sąd zadecydowało, że czynności były tak brutalne, że zaklasyfikowane je jako gwałt.”

Mężczyzna został uznany winnym 4 przypadków gwałtu na nieletnich, 4 przypadków, w których dzieci zostały zmuszone do wykonania czynności seksualnych z psami i jednego zmuszenia do czynności seksualnych z udziałem jeszcze młodszego dziecka.

„W tym ostatnim przypadku dziecko zostało zgwałcone a ponieważ to mężczyzna kazał i instruował starsze dziecko jak tego dokonać, dlatego też został on skazany jako sprawca,” oznajmił sąd.

W jednym przypadku są uznał mężczyznę winnym gwałtu poprzez zmuszenie dziewczynki do wykonania czynności seksualnych na sobie.

Mężczyzna ma również wypłacić odszkodowanie swoim ofiarom a także został uznany winnym posiadania dziecięcej pornografii w postaci filmów, które zachowywał. Przyznał się on do wielu zarzutów jednak odrzucił oskarżenia o gwałt.

Eksperci od prawa mówią, że to bardzo ważna decyzja, która rozszerza definicję gwałtu w Szwecji.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa. „Zakaz obowiązuje od...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku w Sztokholmie zanotowano rekordową liczbę eksplozji i detonacji. Wszystko to...

Greta Thunberg mści się na Donaldzie Trumpie: „wyluzuj, starcze”

Greta Thunberg postanowiła pożegnać Donalda Trumpa, który 20 stycznia zakończył swoją prezydenturę w USA. Nastoletnia aktywistka ekologiczna była przez...

Musisz przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii,...

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za...