fbpx

Szwecja zakazuje latania dronami wyposażonymi w kamerkę

Drony stają się coraz bardziej popularne, a ich ceny wciąż spadają, dzięki czemu na urządzenie może sobie pozwolić więcej osób. Wraz ze wzrostem zainteresowania wiele państw postanowiło uregulować kwestie związane z użytkowaniem takich urządzeń.

Najwyższy sąd w Szwecji zakazał w piątek korzystania z dronów, jeżeli te są wyposażone w kamerkę internetową. Użytkownicy nie mogą zatem nagrywać efektownych materiałów wideo.

Skąd taka decyzja? Bezzałogowe statki powietrzne wyposażone w kamerkę zostały sklasyfikowane jako element monitoringu. W związku z tym operatorzy dronów muszą posiadać specjalne pozwolenie, za które należy oczywiście zapłacić.

Decyzja ta spotkała się z dużym niezadowoleniem szerokiej społeczności, która drony traktuje jako hobby. Na forum DJI użytkownicy tłumaczą, że zostali „okradzeni” ze swoich zainteresowań.

Inni podchodzą do sprawy nieco mniej emocjonalnie i zastanawiają się, w jaki sposób państwo chce egzekwować ten przepis. Nie ulega jednak wątpliwości, że nad szwedzkimi dronami zebrały się właśnie ciemne chmury.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja zakazuje latania dronami wyposażonymi w kamerkę

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...