fbpx

Szwecja: Nieudana próba przemytu kilograma kokainy w…

33-letni mężczyzna połknął kapsułki z “lekarstwem” i próbował je przetransportować z Brukseli do Sztokholmu. Mężczyzna został zatrzymany przez Urząd Celny, który odkrył kilogram kokainy w żołądku.

Według zatrzymanego mężczyzny połknięcie wszystkich kapsułek zawierających łącznie 1000 gramów kokainy zajęło pięć godzin.

Wydarzenie miało miejsce 2 sierpnia na lotnisku Bromma w Sztokholmie. Po zatrzymaniu przez urząd celny mężczyzna powiedział, że kilka dni wcześniej był w Sztokholmie. Tam na dworzec przyjechał nieznany mężczyzna i zapytał go, czy może pojechać do Brukseli po lekarstwa. Otrzymałby za to zlecenie 40 000 SEK (~16 200 zł.).

Mężczyzna powiedział „tak” i pojechał do Brukseli, połknął kapsułki i wrócił do Sztokholmu. Teraz mężczyźnie grozi pięć lat więzienia za przemyt narkotyków. Przemytnik zostanie również wydalony, gdy nie ma żadnego związku ze Szwecją.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja: Nieudana próba przemytu kilograma kokainy w...

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.