fbpx

Szwecja: Nieudana próba przemytu kilograma kokainy w…

33-letni mężczyzna połknął kapsułki z “lekarstwem” i próbował je przetransportować z Brukseli do Sztokholmu. Mężczyzna został zatrzymany przez Urząd Celny, który odkrył kilogram kokainy w żołądku.

Według zatrzymanego mężczyzny połknięcie wszystkich kapsułek zawierających łącznie 1000 gramów kokainy zajęło pięć godzin.

Wydarzenie miało miejsce 2 sierpnia na lotnisku Bromma w Sztokholmie. Po zatrzymaniu przez urząd celny mężczyzna powiedział, że kilka dni wcześniej był w Sztokholmie. Tam na dworzec przyjechał nieznany mężczyzna i zapytał go, czy może pojechać do Brukseli po lekarstwa. Otrzymałby za to zlecenie 40 000 SEK (~16 200 zł.).

Mężczyzna powiedział „tak” i pojechał do Brukseli, połknął kapsułki i wrócił do Sztokholmu. Teraz mężczyźnie grozi pięć lat więzienia za przemyt narkotyków. Przemytnik zostanie również wydalony, gdy nie ma żadnego związku ze Szwecją.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja: Nieudana próba przemytu kilograma kokainy w...

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...