-Reklama-

Po tym jak środki przeciwbólowe oparte na paracetamolu w 2015 roku zniknęły z półek szwedzkich sklepów, teraz dostęp do nich ograniczają apteki. Szwedzkie Stowarzyszenie Farmaceutów ogłosiło właśnie, że osoby poniżej 18. roku życia będą mogły kupić za jednym razem jedynie jedno opakowanie tego typu środków.

Jako, że Stowarzyszenie Farmaceutów skupia niemal 100 proc. obecnych na szwedzkim rynku farmaceutycznym podmiotów, ograniczenie wejdzie w życie praktycznie w całym kraju.

– Branża farmaceutyczna robi kolejny krok w stronę odpowiedzialnej sprzedaży produktów, dobrowolnie decydując się na ograniczenie sprzedaży paracetamolu niepełnoletnim – oświadczył Johan Waller, prezes Szwedzkiego Stowarzyszenia Farmaceutów.

Co więcej – dorośli, którzy będą chcieli zakupić więcej niż jedno opakowanie środków przeciwbólowych, zostaną poinstruowani w jaki sposób bezpiecznie z nich korzystać.

„W aptekach pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy powinni służyć radą i przeciwdziałać niewłaściwemu sposobowi korzystania z leków, również tych, które nie są przepisywane na receptę. Ponieważ nie każdy klient prosi o radę, branża farmaceutyczna postanowiła wprowadzić rozwiązania, które pomogą upewnić się, że klienci aptek właściwie korzystają z paracetamolu” – czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.