-Reklama-

W piątek lokalna gazeta napisała, że kobieta i mężczyzna z Upplands Väsby, na północ od Sztokholmu zostali oskarżeni o ukrycie ciała w bloku cementu.

Dwudziestodziewięcioletnia Madelene z Järfälla w pobliżu szwedzkiej stolicy zaginęła w listopadzie 2015 roku. Trzy miesiące później po wielkiej operacji poszukiwawczej, jej ciało odnaleziono ukryte w bloku cementu w lesie.

Krótko po tym odkryciu były chłopak dziewczyny został aresztowany w związku z podejrzeniem o dokonanie morderstwa. Zatrzymano także jego obecną dziewczynę pod zarzutem ukrywania poszukiwanego. Jednak z braku dowodów para została zwolniona z aresztu. Specjalistom nie udało się między innymi ustalić przyczyny śmierci dziewczyny.

Śledztwo w tej sprawie jednak trwało nadal i w piątek gazeta Mitti poinformowała, że para została oskarżona o ukrycie ciała kobiety w bloku cementu.

Według prokuratury są oni podejrzani o ‘niezgodne z prawem przemieszczanie, uszkodzenie i obchodzenie się z ciałem’ kobiety. Jeśli zostaną za to skazani grozi im kara do dwóch lat więzienia.