Szwedzka para oskarżona o ukrycie ciała kobiety w cementowym bloku

W piątek lokalna gazeta napisała, że kobieta i mężczyzna z Upplands Väsby, na północ od Sztokholmu zostali oskarżeni o ukrycie ciała w bloku cementu.

Dwudziestodziewięcioletnia Madelene z Järfälla w pobliżu szwedzkiej stolicy zaginęła w listopadzie 2015 roku. Trzy miesiące później po wielkiej operacji poszukiwawczej, jej ciało odnaleziono ukryte w bloku cementu w lesie.

Krótko po tym odkryciu były chłopak dziewczyny został aresztowany w związku z podejrzeniem o dokonanie morderstwa. Zatrzymano także jego obecną dziewczynę pod zarzutem ukrywania poszukiwanego. Jednak z braku dowodów para została zwolniona z aresztu. Specjalistom nie udało się między innymi ustalić przyczyny śmierci dziewczyny.

Śledztwo w tej sprawie jednak trwało nadal i w piątek gazeta Mitti poinformowała, że para została oskarżona o ukrycie ciała kobiety w bloku cementu.

Według prokuratury są oni podejrzani o ‘niezgodne z prawem przemieszczanie, uszkodzenie i obchodzenie się z ciałem’ kobiety. Jeśli zostaną za to skazani grozi im kara do dwóch lat więzienia.  

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Szwecja: Wzrost skonfiskowanych praw jazdy

Według Szwedzkiej Agencji Transportu w ciągu ostatniego roku wzrosła liczba przypadków cofania praw jazdy, a najczęstszą przyczyną była nadmierna...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska...