fbpx

Szwedzka para oskarżona o ukrycie ciała kobiety w cementowym bloku

W piątek lokalna gazeta napisała, że kobieta i mężczyzna z Upplands Väsby, na północ od Sztokholmu zostali oskarżeni o ukrycie ciała w bloku cementu.

Dwudziestodziewięcioletnia Madelene z Järfälla w pobliżu szwedzkiej stolicy zaginęła w listopadzie 2015 roku. Trzy miesiące później po wielkiej operacji poszukiwawczej, jej ciało odnaleziono ukryte w bloku cementu w lesie.

Krótko po tym odkryciu były chłopak dziewczyny został aresztowany w związku z podejrzeniem o dokonanie morderstwa. Zatrzymano także jego obecną dziewczynę pod zarzutem ukrywania poszukiwanego. Jednak z braku dowodów para została zwolniona z aresztu. Specjalistom nie udało się między innymi ustalić przyczyny śmierci dziewczyny.

Śledztwo w tej sprawie jednak trwało nadal i w piątek gazeta Mitti poinformowała, że para została oskarżona o ukrycie ciała kobiety w bloku cementu.

Według prokuratury są oni podejrzani o ‘niezgodne z prawem przemieszczanie, uszkodzenie i obchodzenie się z ciałem’ kobiety. Jeśli zostaną za to skazani grozi im kara do dwóch lat więzienia.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka para oskarżona o ukrycie ciała kobiety w cementowym bloku

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...