Sztokholmska policja zatrzymała 3 osoby i przejęła dużą sporo broni

Trzy osoby zostały zatrzymane w niedzielę podczas dużej policyjnej operacji w Hallunda na północ od Sztokholmu.

Policja oświadczyła, że broń została zarekwirowana podczas zatrzymania 3 osób, jednak rzecznik prasowy Mats Eriksson odmówił podania jakichkolwiek szczegółów.

Erikson unikał bezpośredniej odpowiedzi na pytania dziennikarzy agencji TT, czy wśród przejętej broni są także granaty i broń palna.

„Mógł tam też być nóż, ogólnie broń,” powiedział Eriksson.

Policja podczas akcji otoczyła duży obszar. Operacja zaczęła się około północy, a po południu teren wciąż był zablokowany.

Na początku nie było także pewności czy w czasie akcji nie doszło również do zatrzymań innych osób niż oprócz tych trzech o których informowała policja.

Działania policji są częścią większej inicjatywy nazywanej ‘Max,’ która skupia się na zwiększeniu bezpieczeństwa i usunięciem z ulic broni, a zwłaszcza granatów.

Według gazety Aftonbladet policja podejrzewa, że na otoczonym terenie mogą znajdować się materiały wybuchowe.

„Nie mogę tego skomentować. Mogę tylko powiedzieć, że nie podejrzewamy w tej sprawie żadnych powiązań z terrorystami,” dodał Eriksson.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Sztokholmska policja zatrzymała 3 osoby i przejęła dużą sporo broni

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...