fbpx

W Sztokholmie powstanie pomnik Zlatana Ibrahimovicia

W Sztokholmie powstanie pomnik Zlatana Ibrahimovicia – poinformowała tamtejsza federacja piłkarska (SvFF) po tym, jak najlepszy strzelec w historii kraju otrzymał, po raz jedenasty, a dziesiąty z rzędu, Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika Szwecji.

Pomnik będzie miał 2,7 m wysokości.

– To się wydaje nierealne. Wielu myśli pewnie “dlaczego akurat on?”, ale po 15 latach ciężkiej pracy w drużynie narodowej i 20 latach kariery klubowej czuję, że jestem doceniony. Zwykle coś takiego robi się po śmierci, ale ja wciąż żyję pełnią życia. Gdy umrę, ten pomnik będzie trwał – powiedział Ibrahimović odbierając wyróżnienie.

Od 1946 roku, kiedy zaczęto przyznawać tę nagrodę, żaden inny zawodnik nie zdobył jej więcej niż dwa razy.

36-letni napastnik Manchesteru United rozegrał w barwach “Trzech Koron” 114 meczów, w których zdobył 62 bramki.

Strona główna Wiadomości Szwecja W Sztokholmie powstanie pomnik Zlatana Ibrahimovicia

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.