Dwie osoby zostały ranne w strzelaninie w duńskim centrum handlowym

We wtorek dwudziestodwuletni mężczyzna oraz trzydziestoletnia kobieta zostali postrzeleni, w prawdopodobnie związanej z gangami strzelaninie w centrum handlowym Magasin w Lyngby.

Policja z Północnej Zealandi uważa, że ranna kobieta jest całkowicie przypadkową ofiarą, a ranny mężczyzna może mieć powiązania z lokalnymi gangami.

Kobieta opuściła już szpital w Kopenhadze, a mężczyzna wciąż tam przebywa. Jego stan określany jest jako stabilny.

Gazeta Ekstra Bladet donosi, że osoby łączone z motocyklowym gangiem Satudarah były widziane w szpitalu zaraz po tym jak przywieziono tam rannego mężczyznę.

Strzelanina wydarzyła się około godziny 19:00 przed restauracją Sticks N’ Sushi w centrum handlowym położonym przy głównej ulicy Lyngby na północnych przedmieściach Kopenhagi. W tym czasie centrum było pełne klientów.

„To był specjalny dzień z dużą ilością wyprzedaży. Podchodzimy do sprawy bardzo poważnie i prowadzimy w związku z nią dochodzenie,” powiedział rzecznik policji z Północnej Zelandii Henrik Suhr.

Do tej pory nikt związany z tą sprawą nie został zatrzymany, ale policja poszukuję mężczyzny w wieku około 30 lat, który może być powiązany ze strzelaniną. Poszukiwany jest także biały samochód, którym tuż po zdarzeniu odjechało trzech mężczyzn.

W miejscu strzelaniny odnaleziono broń, ale policja jeszcze nie potwierdziła, że to właśnie z niej strzelano.

„Prowadziliśmy śledztwo przez całą noc i teraz musimy zacząć łączyć pewne rzeczy,” powiedział w środę rano Suhr.   

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Szwecja: Wzrost skonfiskowanych praw jazdy

Według Szwedzkiej Agencji Transportu w ciągu ostatniego roku wzrosła liczba przypadków cofania praw jazdy, a najczęstszą przyczyną była nadmierna...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska...