fbpx

Syn byłego premiera Szwecji może trafić do więzienia

W ubiegłym roku policja przeprowadziła nalot na mieszkanie byłego szwedzkiego premiera Frederika Reinfeldta. Na miejscu znaleziono saszetki z kokainą, a syn polityka Erik został aresztowany, bo znajdował się pod silnym wpływem środków odurzających.

Policja naszła Reinfeldtów w mieszkaniu przy ulicy Eastmansvägen, w centralnej części Sztokholmu. Miało to miejsce jesienią 2019 roku poinformował Fria Tider. Dwudziestopięcioletni Erik został ukarany grzywną, co dopiero teraz nagłośniły lokalne media.

Mieszkańcy dzielnicy Vasastaden poinformowali funkcjonariuszy, że przed jednym z budynków stoi „podejrzanie” zachowujący się młody mężczyzna. Na klatce schodowej policjanci znaleźli porozrzucane buty, skarpety i ubrania. Później trafili na samego Erika: przebywał w windzie, półnagi.

Miał poruszać się w pozbawiony kontroli sposób, a jego spojrzenie było szkliste i niewyraźne. Nie potrafił się skupić, gdy rozmawiali z nim funkcjonariusze. Młody mężczyzna zapewniał, że wziął tylko leki nasenne i przeciwlękowe, ale po przeszukaniu mieszkania znaleziono 3 gramy kokainy i 5000 koron (~2145 PLN) w gotówce, co pozwala wierzyć, że Reinfeldt handlował narkotykami.

Dalsza inspekcja przyniosła kolejne odkrycia: natrafiono na dużą kwotę pieniędzy oraz woreczki zapinane na zamek. Reinfeldt upierał się, że kokaina należy do niego i nigdy nie handlował środkami odurzającymi. Zapewniał ponadto, że pieniądze dostał od matki – Filippy Reinfeldt, reprezentującej Umiarkowaną Partię Koalicyjną.

Reinfeldt, podejrzany o handel narkotykami, otrzymał wyrok w zawieszeniu oraz został ukarany grzywną. Grozi mu wyrok bezwzględnego więzienia, jeśli przestępstwa zostaną udowodnione.

Sprawa syna byłego premiera dopiero niedawno została nagłośniona. Wcześniej tematu unikały m.in. serwis Aftonbladet oraz Sveriges Television. W większości artykułów, które trafiły do sieci,  Frederika Reinfeldta nazywano „byłym politykiem”, a Erika – jego „krewnym”.

Fredrik Reinfeldt był wieloletnim deputowanym do Riksdagu, a w latach 2003–2015 przewodził Umiarkowanej Partii Koalicyjnej. Od 2003 do 2014 r. sprawował funkcję premiera Szwecji. Znany jest z niezachwianego poparcia dla masowej imigracji, a w minionym tygodniu ukazała się jego książka „Fateful Choice”, w której Donald Trump zostaje nazwany „zagrożeniem dla obecnego porządku świata”.

Strona główna Wiadomości Szwecja Syn byłego premiera Szwecji może trafić do więzienia

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.