fbpx

Strzelanina w Malnö

Policja przekazała szwedzkim mediom, że pociski wystrzelone podczas wymiany ognia w Malmö prawie trafiły dziecko. W ataku rannych zostało czterech mężczyzn, stan jednego z nich jest krytyczny.

Jak donosi portal The Local strzelanino miała miejsce w niedzielę wieczorem, krótko przed godziną 19 na ulicy w południowej dzielnicy Fosie. Policja zabrała jedną ranną osobę do szpitala.
W oświadczeniu policji czytamy, że „trzech pozostałych rannych dotarło o własnych siłach do szpitala.”

Według świadków cytowanych przez gazetę Sydsvenskan, zostali oni odwiezieniu do szpital przez mieszkańców dzielnicy.

„Napastnicy uciekli na skuterach. Rozpoczęte zostało śledztwo w sprawie usiłowania morderstwa. Nie zatrzymano jeszcze żadnych podejrzanych,”

Wielu świadków powiedziało szwedzkim mediom, że widzieli jak 4 ofiary uciekały samochodem przed dwoma ścigającymi go skuterami.

Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się przy drzewie gdy podjechały do niego dwa skutery a napastnicy oddali 20 strzałów w kierunku pasażerów auta.

Jeden z policjantów zajmujący się sprawą powiedział lokalnej stacji radiowej P4 Malmöhus, że w jednym z mieszkań trafionych przypadkowo przez pociski znajdowały się dzieci.

„To cud, że w szpitalu nie wylądowało więcej osób,” powiedział Mats Attin. Doał on: „Co najmniej jedna kula, a prawdopodobnie nawet dwie, wpadły do mieszkania i przeleciały bardzo blisko
dziecka. Mówimy o kilku centymetrach.”

Jedna z ofiar została trafiona w głowę i znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim. Policja w nocy przesłuchała pozostałe trzy ofiary.

Pomimo tego, że Szwecja jest ogólnie bardzo bezpiecznym krajem z niskim poziomem przestępczości, to policja ma problem z opanowaniem przestępczości w biedniejszych dzielnicach Sztokholmu, Göteborga i Malmö.

W ostatnich latach zdarzały się tam strzelaniny, wybuchy granatów oraz liczne podpalenia samochodów.

W końcu sierpnia ośmioletnie dziecko zginęło gdy do mieszkania w którym spało wrzucono granat.

Jedną z zameldowanych pod tym adresem osób był mężczyzna skazany za morderstwo w czasie konfliktu między somalijskimi społecznościami w Göteborgu.

Strona główna Wiadomości Szwecja Strzelanina w Malnö

Warto przeczytać

Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Trzy nowe regiony w Szwecji - Sztokholm, Västra Götaland i Östergötland - wprowadzają ostrzejsze zalecenia dotyczące koronawirusa w związku ze wzrostem liczby...

Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne “honorowe” zabójstwo

W drugiej połowie lipca w miejscowości Kiruna, na północy Szwecji, doszło do brutalnego zabójstwa. Posądzono o nie trzech afgańskich imigrantów: mężczyznę i...

Szwecja zbliża się do „punktu krytycznego” wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa

W zeszłym tygodniu liczba nowych cotygodniowych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła o 70 procent, a epidemia zbliża się do „punktu krytycznego”, powiedział...