Strzelanina w Malnö

Policja przekazała szwedzkim mediom, że pociski wystrzelone podczas wymiany ognia w Malmö prawie trafiły dziecko. W ataku rannych zostało czterech mężczyzn, stan jednego z nich jest krytyczny.

Jak donosi portal The Local strzelanino miała miejsce w niedzielę wieczorem, krótko przed godziną 19 na ulicy w południowej dzielnicy Fosie. Policja zabrała jedną ranną osobę do szpitala.
W oświadczeniu policji czytamy, że „trzech pozostałych rannych dotarło o własnych siłach do szpitala.”

Według świadków cytowanych przez gazetę Sydsvenskan, zostali oni odwiezieniu do szpital przez mieszkańców dzielnicy.

„Napastnicy uciekli na skuterach. Rozpoczęte zostało śledztwo w sprawie usiłowania morderstwa. Nie zatrzymano jeszcze żadnych podejrzanych,”

Wielu świadków powiedziało szwedzkim mediom, że widzieli jak 4 ofiary uciekały samochodem przed dwoma ścigającymi go skuterami.

Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się przy drzewie gdy podjechały do niego dwa skutery a napastnicy oddali 20 strzałów w kierunku pasażerów auta.

Jeden z policjantów zajmujący się sprawą powiedział lokalnej stacji radiowej P4 Malmöhus, że w jednym z mieszkań trafionych przypadkowo przez pociski znajdowały się dzieci.

„To cud, że w szpitalu nie wylądowało więcej osób,” powiedział Mats Attin. Doał on: „Co najmniej jedna kula, a prawdopodobnie nawet dwie, wpadły do mieszkania i przeleciały bardzo blisko
dziecka. Mówimy o kilku centymetrach.”

Jedna z ofiar została trafiona w głowę i znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim. Policja w nocy przesłuchała pozostałe trzy ofiary.

Pomimo tego, że Szwecja jest ogólnie bardzo bezpiecznym krajem z niskim poziomem przestępczości, to policja ma problem z opanowaniem przestępczości w biedniejszych dzielnicach Sztokholmu, Göteborga i Malmö.

W ostatnich latach zdarzały się tam strzelaniny, wybuchy granatów oraz liczne podpalenia samochodów.

W końcu sierpnia ośmioletnie dziecko zginęło gdy do mieszkania w którym spało wrzucono granat.

Jedną z zameldowanych pod tym adresem osób był mężczyzna skazany za morderstwo w czasie konfliktu między somalijskimi społecznościami w Göteborgu.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Szwecja: Wzrost skonfiskowanych praw jazdy

Według Szwedzkiej Agencji Transportu w ciągu ostatniego roku wzrosła liczba przypadków cofania praw jazdy, a najczęstszą przyczyną była nadmierna...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...