fbpx

Poszukiwana nastolatka nie żyje.

Na zachodzie Szwecji odbyły się ceremonie upamiętniające 17-letnią Wilmę Andersson. Dziewczyna od paru tygodni uznawana była za zaginioną.

Policja przekazała jednak przykre wieści: znaleziono zwłoki poszukiwanej nastolatki. Jej chłopak został aresztowany: podejrzewa się go o popełnienie morderstwa.

Wilma Andersson była poszukiwana przez setki osób. W sobotę w miejscowościach Uddevalla i Lysekil odprawiono uroczystości upamiętniające zmarłą.

24 listopada zgłoszono zaginięcie Andersson. Pięć dni później, w piątek 29 listopada, policja potwierdziła, że odnaleziono martwe ciało dziewczyny.

Mediom nie zostały przekazane szczegóły zbrodni. Funkcjonariusze powiedzieli jednak, że dochodzenie w sprawie śmierci Andersson trwa i być może wkrótce poznana zostanie przyczyna zgonu.

Chłopak zamordowanej, 20-parolatek, przebywa w areszcie. Jego prawnik informuje, że klient nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

W poszukiwaniach nastolatki uczestniczyły setki wolontariuszy. W sobotę organizacje „Missing People” i „Fikk” (które koordynowały prace poszukiwawcze) zaaranżowały specjalne ceremonie ku pamięci Andersson. Miały one miejsce w Lysekil i Uddevalla.

„Śmierć Wilmy dotknęła bardzo wielu ludzi. Zgromadzimy się w kościołach i będziemy modlić się za rodzinę zmarłej”, powiedziała Gertrud Malmberg, wikariuszka z miejscowości Uddevalla, tuż przed rozpoczęciem ceremonii.

Strona główna Wiadomości Szwecja Poszukiwana nastolatka nie żyje.

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...