Poszukiwana nastolatka nie żyje.

Na zachodzie Szwecji odbyły się ceremonie upamiętniające 17-letnią Wilmę Andersson. Dziewczyna od paru tygodni uznawana była za zaginioną.

Policja przekazała jednak przykre wieści: znaleziono zwłoki poszukiwanej nastolatki. Jej chłopak został aresztowany: podejrzewa się go o popełnienie morderstwa.

Wilma Andersson była poszukiwana przez setki osób. W sobotę w miejscowościach Uddevalla i Lysekil odprawiono uroczystości upamiętniające zmarłą.

24 listopada zgłoszono zaginięcie Andersson. Pięć dni później, w piątek 29 listopada, policja potwierdziła, że odnaleziono martwe ciało dziewczyny.

Mediom nie zostały przekazane szczegóły zbrodni. Funkcjonariusze powiedzieli jednak, że dochodzenie w sprawie śmierci Andersson trwa i być może wkrótce poznana zostanie przyczyna zgonu.

Chłopak zamordowanej, 20-parolatek, przebywa w areszcie. Jego prawnik informuje, że klient nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

W poszukiwaniach nastolatki uczestniczyły setki wolontariuszy. W sobotę organizacje „Missing People” i „Fikk” (które koordynowały prace poszukiwawcze) zaaranżowały specjalne ceremonie ku pamięci Andersson. Miały one miejsce w Lysekil i Uddevalla.

„Śmierć Wilmy dotknęła bardzo wielu ludzi. Zgromadzimy się w kościołach i będziemy modlić się za rodzinę zmarłej”, powiedziała Gertrud Malmberg, wikariuszka z miejscowości Uddevalla, tuż przed rozpoczęciem ceremonii.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe światło na sprawę zatonięcia promu MF Estonia, stanęli przed sądem....

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...