fbpx

Ikea wprowadza nową linię mebli dla zwierząt domowych

Szwedzki gigant meblowy uwielbiany przez ludzi w swoim kraju jak i na całym świecie chce, żeby zwierzęta także mogły cieszyć się jego wyrobami.

Ikea wprowadza swoją pierwszą kolekcję mebli dla zwierząt, należą do niej między innymi legowiska, drapaki i zabawki.

„Czy kiedykolwiek czułeś, że twój kot lub inny pupil nie jest tylko zwierzęciem, ale członkiem rodziny?” możemy przeczytać na stronie Ikei. „To dokładnie dlatego Ikea stworzyła linię produktów dla zwierząt o nazwie Lurvig.”

fot. materiały prasowe IKEA

Tak jak w przypadku większości nazw używanych przez Ikeę ta także ma swoje znaczenie, po szwedzki Lurvig to znaczy ‘kudłaty’.

Ikea informuje, że jej nowa kolekcja została stworzona przez ‘kochających zwierzęta projektantów’ przy wsparciu doświadczonych weterynarzy.

W kolekcji znajdziemy zarówno szuflady jako miejsce dla kotów jak i zabawki, smycze oraz miski i torebki na odchody. Wiele z nich pochodzi z innych już istniejącymi produktów Ikei, więc na przykład legowisko dla psa może być również wykorzystane jako nocny stolik lub półka.

fot. materiały prasowe IKEA

Na razie produkty przeznaczone dla zwierząt sprzedawane są w USA, Kanadzie, Francji oraz Japonii jako program pilotażowy. Jeśli się powiedzie oferta zostanie wprowadzona w innych krajach jak i w macierzystej Szwecji.

Strona główna Wiadomości Szwecja Ikea wprowadza nową linię mebli dla zwierząt domowych

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...