fbpx

Pijana załoga Air Baltic zatrzymana przez policję

Łotewski pilot oraz 3 osoby z załogi samolotu linii Air Baltic, mającego lecieć z turystami z Oslo do Chania w Grecji, zostały zatrzymane po tym jak limit alkoholu w wydychanym powietrzu przekroczył u nich dopuszczalną normę – podała norweska policja.

“Wyniki badania wydychanego powietrza potwierdziły, że u 4 członków z 5 osobowej załogi został przekroczony dopuszczalny limit alkoholu 0.2 promila,” powiedziała AFP, policyjna prokurator okręgu Romerike, Edith Ek Sorensen.

Pilot, drugi pilot i dwie stewardessy – zatrudnieni w Air Baltic, wszyscy z Łotwy – zostali przez policję zatrzymani i przewiezieni do szpitala na badanie krwi.

Sorensen powiedziała, że działanie policji zostało wywołane anonimowym telefonem otrzymanym około 4 nad ranem.

Całej czwórce grozi kara do 2 lat więzienia.

Sorensen nie potwierdziła miejsca docelowego samolotu, ale norweska gazeta Dagbladet twierdzi, że był to lot z turystami norweskiego operatora turystycznego Startour, do miasta Chania w Grecji, ze 109 osobami na pokładzie.

 

Dołącz do Naszej grupy na Facebook

Strona główna Wiadomości Norwegia Pijana załoga Air Baltic zatrzymana przez policję

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.