fbpx

Norwegia i Szwecja planują skandynawski odpowiednik Tour de Ski

Federacje narciarskie Norwegii (NSF) i Szwecji (SSF) rozpoczęły prace nad skandynawskim odpowiednikiem Tour de Ski. Według zamierzeń ma być on rozgrywany od 2020 roku w czterech miejscowościach w obu krajach.

Początek planujemy w Szwecji w Oestersund skąd zawody przeniosą się do Are. Po norweskiej stronie gospodarzami będą Meraker i Steinkjer z dodatkowym etapem i metą w Trondheim. Jeden z etapów będzie rozgrywany na malowniczej trasie prowadzącej przez góry ze Szwecji do Norwegii, która podwyższy atrakcyjność transmisji telewizyjnych – powiedział Oeystein Lunde z NSF.

Wyjaśnił, że propozycja jest odpowiedzią na plany Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), która po sukcesie Tour de Ski chce stworzyć drugie zawody tego typu w Europie.

Dyrektor SSF Niklas Carlsson przyznał, że według wstępnych informacji pomysł jest interesujący dla zawodników oraz sponsorów, głównie ze względu na bliskość geograficzną i kompaktowy charakter imprezy.

W rozmowie z kanałem norweskiej telewizji NRK zwrócił uwagę, że podczas Tour de Ski uczestnicy i ich ekipy muszą przemierzać stosunkowo duże odległości samochodami. – W przypadku naszych zawodów będzie to maksymalnie 400-500 kilometrów drogami o małym natężeniu ruchu, a co najważniejsze, dajemy gwarancję śniegu – podkreślił Carlsson.

Strona główna Wiadomości Norwegia Norwegia i Szwecja planują skandynawski odpowiednik Tour de Ski

Warto przeczytać

Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Trzy nowe regiony w Szwecji - Sztokholm, Västra Götaland i Östergötland - wprowadzają ostrzejsze zalecenia dotyczące koronawirusa w związku ze wzrostem liczby...

Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne “honorowe” zabójstwo

W drugiej połowie lipca w miejscowości Kiruna, na północy Szwecji, doszło do brutalnego zabójstwa. Posądzono o nie trzech afgańskich imigrantów: mężczyznę i...

Szwecja zbliża się do „punktu krytycznego” wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa

W zeszłym tygodniu liczba nowych cotygodniowych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła o 70 procent, a epidemia zbliża się do „punktu krytycznego”, powiedział...