Według policji ten dwudziestolatek z Tromsø poprzez Internet wykorzystał seksualnie około 60 chłopców. Jest on także oskarżony o fizyczne molestowanie seksualne kilku dzieci.

Do większości tych zdarzeń doszło według policji w pomiędzy 2014 a 2016 rokiem, ofiary miały pomiędzy 12 a 15 lat.

Większość dzieci pochodziła z okolic Tromsø, ale policja prowadzi także postępowanie w sprawie pokrzywdzonych z innych części Norwegii.

„Do dzisiaj rozmawialiśmy z około 60 ofiarami i ciągle analizujemy zebrane dane. W ramach postępów śledztwa mogą pojawiać się kolejne wątki,” powiedziała przedstawicielka policji z Tromsø Elin Norgård Strand.

Podejrzany przebywa w areszcie od marca, kiedy to policja rozpoczęła śledztwo.
„Policja do tej pory ujawniał mediom bardzo niewiele informacji. Jest to spowodowane naszą troską o ofiary i tym że jeśli sprawa zostanie nagłośniona przez media mogą on nie chcieć mówić otwarcie o zdarzeniach,” czytamy w policyjny oświadczeniu.

Według policji mężczyzna poprzez Internet seksualnie wykorzystywał wielu młodych chłopców. Używając fałszywych profili Internetowych oraz komunikatora Skype podawał się za 15 letnią dziewczynę i namawiał chłopców do wymieniania się nagimi filmami i zdjęciami.

Mężczyzna jest także oskarżony w bezpośrednie kontakty seksualne z dwójką dzieci poniżej 16 roku życia.

„Oskarżony spotykał się z niektórymi ofiarami. W kontaktach z nimi używał swojej prawdziwej tożsamości,” powiedziała Strand.

Oskarżony przyznał się do części zarzutów.