Norweg udając na Facebooku dziewczynę wykorzystał 60 chłopców

Według policji ten dwudziestolatek z Tromsø poprzez Internet wykorzystał seksualnie około 60 chłopców. Jest on także oskarżony o fizyczne molestowanie seksualne kilku dzieci.

Do większości tych zdarzeń doszło według policji w pomiędzy 2014 a 2016 rokiem, ofiary miały pomiędzy 12 a 15 lat.

Większość dzieci pochodziła z okolic Tromsø, ale policja prowadzi także postępowanie w sprawie pokrzywdzonych z innych części Norwegii.

„Do dzisiaj rozmawialiśmy z około 60 ofiarami i ciągle analizujemy zebrane dane. W ramach postępów śledztwa mogą pojawiać się kolejne wątki,” powiedziała przedstawicielka policji z Tromsø Elin Norgård Strand.

Podejrzany przebywa w areszcie od marca, kiedy to policja rozpoczęła śledztwo.
„Policja do tej pory ujawniał mediom bardzo niewiele informacji. Jest to spowodowane naszą troską o ofiary i tym że jeśli sprawa zostanie nagłośniona przez media mogą on nie chcieć mówić otwarcie o zdarzeniach,” czytamy w policyjny oświadczeniu.

Według policji mężczyzna poprzez Internet seksualnie wykorzystywał wielu młodych chłopców. Używając fałszywych profili Internetowych oraz komunikatora Skype podawał się za 15 letnią dziewczynę i namawiał chłopców do wymieniania się nagimi filmami i zdjęciami.

Mężczyzna jest także oskarżony w bezpośrednie kontakty seksualne z dwójką dzieci poniżej 16 roku życia.

„Oskarżony spotykał się z niektórymi ofiarami. W kontaktach z nimi używał swojej prawdziwej tożsamości,” powiedziała Strand.

Oskarżony przyznał się do części zarzutów.

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweg udając na Facebooku dziewczynę wykorzystał 60 chłopców

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...