fbpx

Noc terroru na cmentarzu

Dwóch nastoletnich chłopców zostało uprowadzonych, zgwałconych, okradzionych, pobitych na cmentarzu w Solna nieopodal Sztokholmu.

Dwóch nastoletnich chłopców było torturowanych i zgwałconych, zanim zostali żywcem pochowani na cmentarzu w Solna.

Chłopcy zostali zaatakowani przez 21-latka i 18-latka około godziny 23:00 w sobotę wieczorem w Solna.

Sprawcy zaoferowali chłopcom sprzedaż narkotyków, a kiedy odmówili, zabrano ich wbrew woli na cmentarz – podała policja. 

Tam ofiary były poddawane torturom oraz ciągłym skaleczeniom nóg i innych części ciała.

Policja twierdzi, że ofiary, których dokładny wiek nie został podany dla mediów, zostały zmuszone do rozebrania się przed wejściem do dołu w ziemi, w którym mieli zostać pochowani żywcem. 

Uprowadzenie i tortury zostały przerwane przez przechodnia o godzinie 08.39 w niedzielny poranek.

Do tego czasu obaj nastoletni chłopcy byli narażeni na prawie dziesięć godzin przemocy.

Policja szybko znalazła się na cmentarzu w Solnej po tym, jak ofiary skontaktowały się z przechodniem, który uruchomił alarm na 112.

Siedem minut później, o godzinie 8:46, pierwszy patrol był w stanie aresztować pierwszego podejrzanego, 18-letniego mężczyznę. 16 minut później aresztowano drugiego 21-latka.

Według informacji Aftonbladet, policja działa w oparciu o teorię, że ofiary były wybierane losowo. Nadal nie ma wyraźnego motywu, ale policja musiała dotrzeć do informacji, że sprawcy próbowali sprzedawać narkotyki nastolatkom.

Prokurator twierdzi, że ofiary zostały dźgnięte między innymi w nogi, a także zostali zgwałceni.

18- i 21-latkowie są podejrzani o porwanie, napad z brutalną agresją, gwałt i napad z rabunkiem. Aftonbladet podaje, że jeden z mężczyzn nosił w chwili zatrzymania rzeczy należące do ofiary.

Obaj mężczyźni są już znani policji.

W zeszłym miesiącu 21-latek został skazany za podpalenie po rzuceniu koktajli Mołotowa i spowodowaniu szkód na wiele milonów koron. Wyrokiem była kara pozbawienia wolności, ale został zwolniony z więzienia.

Drugi z podejrzanych ma długą historię pobytu w ośrodkach dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Agresywne zachowanie zadebiutowało u niego już w wieku szkolnym. Od tego czasu brał udział w różnych śledztwach dotyczących napadów i gróźb – skierowanych do młodszych uczniów.

Sprawcy nie przyznają się do winy, aktualnie przebywają w areszcie.

Strona główna Szwecja Sztokholm Noc terroru na cmentarzu

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...