„Krzywe rogi” najstarsza krowa w Norwegii, została oddana do rzeźni w wieku 20 lat, gdy jej nogi przestały ją utrzymywać. 

Krowa nazywana „Krzywe rogi”, z powodu jej charakterystycznych pokrzywionych rogów, skończyłaby w listopadzie 21 lat, gdyby właściciel, 80 letni Johannes Hauge, nie oddał jej do rzeźni.

Powiedział on norweskiemu nadawcy NRK: „Zauważyłem, że jej nogi stały się całkowicie sztywne. Wolałem oddać ją do rzeźni póki jeszcze chodziła, bo obserwowanie chorego zwierzęcia jest bardzo bolesne.”

Jednak „Krzywr rogi” – po norwesku „Skeivhodno” – jako najstarsza krowa w Norwegii miała jeszcze daleko do światowego rekordu, jaki ustanowiła irlandzka „Wielka Berta”, która umarła w 1993 roku , w wieku 48 lat i wydała na świat łącznie 39 cieląt.

Skeivhodno była matką 17 cieląt w ciągu swojego życia i była jedyną krową, którą Hauge zatrzymał po przejściu na emeryturę i pozbyciu się reszty stada.

Trzymał ją, jako swojego pupila a ona ostrzegała go, gdy ktoś zbliżał się do farmy.

„Była po prostu krową stróżującą, była czujna przez cały dzień,” powiedział Hauge w maju, lokalnej gazecie Kvinnheringen, gdy jego krowa stała się sławna. „Po prostu chodziła cały czas dookoła jedząc i ciesząc się, gdy nadchodził wieczór wracała do zagrody, otwierała sobie zamknięcie drzwi rogiem i wchodziła do środka.”

Hauge dodał: „Będę za nią tęsknił. Ale miała ona dobre życie i była prawdopodobnie najbardziej znaną krową w Norwegii. Prawdopodobnie zrobili z niej kiełbaski lub coś podobnego.”

 

Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.