“Krzywe rogi” najstarsza krowa w Norwegii, została oddana do rzeźni w wieku 20 lat, gdy jej nogi przestały ją utrzymywać. 

Krowa nazywana “Krzywe rogi”, z powodu jej charakterystycznych pokrzywionych rogów, skończyłaby w listopadzie 21 lat, gdyby właściciel, 80 letni Johannes Hauge, nie oddał jej do rzeźni.

Powiedział on norweskiemu nadawcy NRK: “Zauważyłem, że jej nogi stały się całkowicie sztywne. Wolałem oddać ją do rzeźni póki jeszcze chodziła, bo obserwowanie chorego zwierzęcia jest bardzo bolesne.”

Jednak “Krzywr rogi” – po norwesku “Skeivhodno” – jako najstarsza krowa w Norwegii miała jeszcze daleko do światowego rekordu, jaki ustanowiła irlandzka “Wielka Berta”, która umarła w 1993 roku , w wieku 48 lat i wydała na świat łącznie 39 cieląt.

Skeivhodno była matką 17 cieląt w ciągu swojego życia i była jedyną krową, którą Hauge zatrzymał po przejściu na emeryturę i pozbyciu się reszty stada.

Trzymał ją, jako swojego pupila a ona ostrzegała go, gdy ktoś zbliżał się do farmy.

“Była po prostu krową stróżującą, była czujna przez cały dzień,” powiedział Hauge w maju, lokalnej gazecie Kvinnheringen, gdy jego krowa stała się sławna. “Po prostu chodziła cały czas dookoła jedząc i ciesząc się, gdy nadchodził wieczór wracała do zagrody, otwierała sobie zamknięcie drzwi rogiem i wchodziła do środka.”

Hauge dodał: “Będę za nią tęsknił. Ale miała ona dobre życie i była prawdopodobnie najbardziej znaną krową w Norwegii. Prawdopodobnie zrobili z niej kiełbaski lub coś podobnego.”

 

Facebook