fbpx

Na terenie Archipelagu Sztokholmskiego zauważony został tajemniczy okręt podwodny.

Na terenie Archipelagu Sztokholmskiego rzekomo zauważono okręt podwodny. Jak informuje dziennik “Dagens Nyheter“, takie relacje zdało przynajmniej kilku naocznych świadków.

Okręt widziany był przez grupę młodych ludzi, którzy uczęszczają do szkoły żeglarskiej na półwyspie Bosön (położonym na północ od Lidingö). Miało to miejsce o poranku, 28 czerwca.

Dzieci i ich nastoletni opiekunowie mieli zauważyć, jak na powierzchni wody pojawiają się pęcherzyki wody. Później taflę przedarł niezidentyfikowany, czarny obiekt. Według trojga instruktorów, wkrótce potem u wybrzeży pokazał się potężny okręt podwodny. Na stronie internetowej “Dagens Nyheter” opublikowano nagranie wideo, stanowiące zapis tego zdarzenia.

Podejrzany statek widoczny był przez blisko dwadzieścia minut. Kierował się na wschód.Grupa nie poinformowała nikogo o swoich obserwacjach – przynajmniej nie od razu. Po kilku dniach o incydencie dowiedzieli się funkcjonariusze Szwedzkich Sił Zbrojnych. Na miejsce wysłano dwóch oficerów, którzy mieli wszcząć specjalne śledztwo.

“Możemy potwierdzić, że latem zostaliśmy powiadomieni o rzekomym statku podwodnym”, poinformował rzecznik sił zbrojnych, Jesper Tengroth. Według wojskowego, odbyły się rozmowy z jednym ze świadków. Informacje na temat zdarzenia uznano za “poufne”.

“Nie będziemy komentować dalszych postępowań, ani działań, które zostały podjęte w tej kwestii. Nie ujawnimy nic na temat rezultatu naszego śledztwa, nie ujawniamy też własnych poglądów i przypuszczeń”, stanowczo zaznaczył Tengroth w rozmowie z prasą. Media prowadzą też wywiady z nastoletnimi świadkami.Według ustaleń “Dagens Nyheter”, 28 czerwca w okolicach Archipelagu Sztokholmskiego nie przepływały żadne okręty podwodne – ani te wojskowe, ani prywatne. Zlecone zostały specjalistyczne badania morskie, które wykazały, że w okresie rzekomego incydentu nikt tamtędy nie dryfował.

Z tymi doniesieniami stanowczo nie zgadza się Nils-Ove Jansson – były członek wywiadu wojskowego, którego dochodzenie wskazuje, że wody zostały wzburzone przez statek podwodny.

 Przewodnik po Archipelagu Sztokholmskim

Strona główna Szwecja Sztokholm Na terenie Archipelagu Sztokholmskiego zauważony został tajemniczy okręt podwodny.

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.