fbpx

Mężczyzna zabity nożem w duńskim centrum dla uchodźców

W poniedziałek policja z północnej Zealndii poinformowała, że w niedzielę w Centrum Sandholm w wyniku ran od noża zginął mężczyzna.

„Mogę potwierdzić, że prowadzimy śledztwo w sprawie morderstwa, ale nic więcej nie mogę powiedzieć,” oświadczył agencji Ritzau przedstawiciel policji Henrik Gunst.

W rozmowie z telewizją TV2 Lorry, Gunst powiedział, że ofiara została wielokrotnie ugodzona nożem.

Telewizja doniosła też, że ofiara miała 47 lat. Policja nie ujawniła jednak jej narodowości.

Centrum dla uchodźców Sandholm jest zlokalizowane 30 km za północ od centrum Kopenhagi i jest największym takim ośrodkiem w Danii. Przebywa tam obecnie prawie 400 osób.

Centrum prowadzone jest przez Czerwony Krzyż i to jego pracownicy zawiadomili policję.

Policja w niedzielę, jeszcze przed ustaleniem przyczyn zgonu co nastąpiło w poniedziałek, zaklasyfikowała śmierć jako ‘podejrzaną’.

Gunst powiedział, że więcej wyjaśnień policja udzieli w poniedziałek w godzinach późniejszych.

W wrześniu 2015 roku w tym samym centrum został aresztowany Palestyńczyk za próbę zabicia funkcjonariusza duńskiej policji.

Strona główna Wiadomości Dania Mężczyzna zabity nożem w duńskim centrum dla uchodźców

Warto przeczytać

Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Trzy nowe regiony w Szwecji - Sztokholm, Västra Götaland i Östergötland - wprowadzają ostrzejsze zalecenia dotyczące koronawirusa w związku ze wzrostem liczby...

Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne “honorowe” zabójstwo

W drugiej połowie lipca w miejscowości Kiruna, na północy Szwecji, doszło do brutalnego zabójstwa. Posądzono o nie trzech afgańskich imigrantów: mężczyznę i...

Szwecja zbliża się do „punktu krytycznego” wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa

W zeszłym tygodniu liczba nowych cotygodniowych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła o 70 procent, a epidemia zbliża się do „punktu krytycznego”, powiedział...