fbpx

Malmö: dwie strzelaniny i dwie osobne eksplozje w ciągu trzech dni.

Podczas weekendu w Malmö doszło do dwóch strzelanin, a także dwóch eksplozji niemających nic wspólnego z wcześniejszymi wymianami ognia.

To był szalenie niebezpieczny koniec tygodnia. Według lokalnej policji, odpowiedzialne za przebieg zdarzeń były dwa rywalizujące ze sobą gangi.

W trakcie weekendu w Malmö, w różnych jej dzielnicach – zwłaszcza tych znanych z podobnych incydentów – dochodziło do wybuchów agresji oraz ostrzałów.

Szwedzka telewizja publiczna informuje, że – jak na razie – w wyniku czterech aktów przestępczych aresztowana została tylko jedna osoba.

W piątkową noc ostrzelano jeden z budynków mieszkalnych w dzielnicy Rosengård (jest to tzw. strefa “no-go“).

Sprawca nie został zidentyfikowany. W Malmö podobne sytuacje stały się w pewien sposób przykrą normą: do zbrodni z udziałem broni palnej dochodzi tu ostatnimi czasy często.

W styczniu przed jednym z posterunków zainstalowano materiały wybuchowe. Eksplozja objęła radiowozy policyjne oraz część budynku.Piątek był stresujący także dla mieszkańców innych rejonów miasta. Nieopodal jednego z ośrodków szkolenia kierowców doszło do niespodziewanego wybuchu. Towarzyszący mu podmuch tak intensywny, że uszkodzone zostały pobliskie mieszkania. Na szczęście nikt z obecnych na miejscu ludzi nie został poszkodowany.

W sobotnią noc ponownie doszło do strzelaniny na terenie Rosengårdu. Nieujęty sprawca miał obrzucać pociskami w jedną z kamienic – rzekomo przy użyciu strzelby, choć nie zostało to potwierdzone.

Godzinę wcześniej w tej samej dzielnicy postrzelony został kierowca taksówki.W niedzielę miała miejsce następna eksplozja – odbyła się w tym samym miejscu, co w piątek.

Bomby podłożono w budynku świadczącym kilka usług (znajduje się tu m.in. salon fryzjerski). Bezpośrednią okolicę trzeba było odgrodzić i zabezpieczyć, bo miejsce wybuchu groziło zawaleniem.

W poniedziałkową noc, około godz. 01:40, aresztowano mężczyznę: 21-latka, który, zdaniem policji, może być powiązany z kolejnymi atakami lub przynajmniej z jednym z nich.


Konflikty przestępcze w Malmö ściągają sen z powiek wielu mieszkańcom. W czerwcu trzy osoby zginęły przed kafejką internetową w strzelaninie, zapoczątkowanej przez przejeżdżający samochód.

Większość ofiar była zamieszana w gangsterskie porachunki.Strona główna Szwecja Malmö Malmö: dwie strzelaniny i dwie osobne eksplozje w ciągu trzech dni.

Warto przeczytać

Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Trzy nowe regiony w Szwecji - Sztokholm, Västra Götaland i Östergötland - wprowadzają ostrzejsze zalecenia dotyczące koronawirusa w związku ze wzrostem liczby...

Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne “honorowe” zabójstwo

W drugiej połowie lipca w miejscowości Kiruna, na północy Szwecji, doszło do brutalnego zabójstwa. Posądzono o nie trzech afgańskich imigrantów: mężczyznę i...

Szwecja zbliża się do „punktu krytycznego” wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa

W zeszłym tygodniu liczba nowych cotygodniowych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła o 70 procent, a epidemia zbliża się do „punktu krytycznego”, powiedział...