Liczba osób ginących na szwedzkich drogach nie zmalała w zeszłym roku

Według nowych danych liczba osób, które zginęły na szwedzkich drogach wzrosła w 2016 roku.

W zeszłym roku w wypadkach drogowych zginęły 263 osoby, to 3 osoby więcej niż było to w 2015 roku. Tak wynika ze statystyk Szwedzkiej Agencji Transportu zebranych i przedstawionych przez Continental.

Szwedzka agencja informacyjna TT oświadczyła, że najwięcej, 50 zdarzeń śmiertelnych, zdarzyło się w zachodniej Szwecji w rejonie Västra Götaland.
Sztokholm, Skåne oraz Norrbotten mają drugi w kolejności wskaźnik zdarzeń śmiertelnych. W każdym z nich doszło w zeszłym roku do 24 zgonów w wyniku wypadków drogowych.

Dyrektor Szwedzkiej Agencji Transportu Maria Ågren we wtorek ma wystąpić na konferencji prasowej i wcześniej odmawia udzielenia komentarza.

W ciągu ostatnich 3 lat liczba osób ginących na szwedzkich drogach utrzymuje się w przedziale 260-270 przypadków. W zeszłym roku i w 2013 była najniższa od czasu Drugiej Wojny Światowej.

Najgorszym rokiem był 1965 i 66 gdy na szwedzkich drogach zginęło 1,313 osób, a wtedy jeździło po drogach około 1,5 miliona samochodów, dzisiaj jest to prawie 5 milionów.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...