Leasing mebli z Ikei.

Ikea ma w planach uruchomienie “wynajmu” mebli. Największy na świecie sklep meblowy chce przetestować tzw. leasing mebli biurowych – biurek i krzeseł – a kampania ma ruszyć w Szwajcarii.

Z nowego projektu skorzystają nie tylko klienci biznesowi. W przyszłości wynajmowane będą też kolekcje kuchenne.

Nowa strategia ma sprzyjać środowisku, wtórnemu wykorzystaniu starych surowców i trosce o meble.

“Leasing to zupełnie nowy sposób na finansowanie swojej kuchni. Nam z kolei daje możliwość sprawdzenia, co dzieje się z wynajętymi akcesoriami i jak dbają o nie klienci”, powiedział Torbjörn Lööf, prezes spółki Inter Ikea.

Według Lööfa w dalszej perspektywie możliwe jest też rozpoczęcie działalności związanej z częściami zamiennymi. W ten sposób klienci będą mogli wymienić narzędzia lub artykuły metalowe (zawiasy, śruby) na meble, które nie są już przechowywane w magazynach Ikei.

“Chcemy zainspirować ludzi, pozwolić im również wpłynąć na gospodarkę obiegu zamkniętego. To przyszłość sprzedaży. Możemy ją wspierać, opracowując nowe sposoby kupowania, a także pielęgnując i przekazując dalej starsze produkty”, zaznacza rzecznik prasowy Ikei.

“Badamy te rozwiązania w innych krajach – np. w Szwajcarii, gdzie wkrótce uruchomimy nową kampanię promocyjną. Będzie to wynajem mebli. Jak na razie jest za wcześnie, by mówić, jak będzie to dokładnie wyglądało.”

Na terenie Wielkiej Brytanii można już zwracać niektóre produkty zakupione w Ikei (także te uszkodzone). W wielu obiektach działają punkty naprawcze. Pieniądze zyskane w ten sposób przekazywane są na cele charytatywne. Do 2030 roku Ikea chce wyeliminować ze swoich hal produkcyjnych paliwa kopalne.

Firma chce przebudować swój biznes na “przyjazny ekologicznie”: zainwestowała już ponad 1,7 miliarda euro w energię odnawialną, w tym farmy i elektrownie wiatrowe oraz panele fotowoltaiczne. Fundusze, pozyskane przez Ikeę, przeznaczane są też na recykling tworzyw sztucznych.

W brytyjskim Greenwich ma zostać otwarty w tym tygodniu “najbardziej przyjazny środowisku sklep Ikei na całym świecie”. Wśród dostępnych na miejscu usług znajdzie się “laboratorium edukacyjne”, gdzie klienci będą mogli dowiedzieć się więcej o recyklingu.

W ubiegłym roku zyski Ikei spadły o ponad jedną trzecią. Ogłoszono też, że zlikwidowanych zostanie 7500 miejsc pracy (z czego 350 w samej Wielkiej Brytanii). Nowy plan biznesowy Ikei jest co najmniej niekonwencjonalny.

Strona główna Wiadomości Dania Leasing mebli z Ikei.

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...