fbpx

Twórcy Candy Crush Saga w tarapatach. Szwedzi żądają olbrzymiego podatku.

Szwedzka Agencja Podatkowa wzięła sobie na celownik twórców gry Candy Crush Saga – dostępnej w systemie Windows i na Androidzie. Wydawcy mieliby zapłacić Szwedom 3,6 miliarda koron (w przybliżeniu 1.4 mld złotych).

Agencja obstaje, że Szwecja utraciła własności intelektualne w wyniku komplikacji biznesowych. W lutym 2016 roku King – który wyprodukował Candy Crush Saga – został sprzedany amerykańskiemu wydawcy gier komputerowych, firmie Activision Blizzard. Druga z tych spółek nabyła prawa do CCS i kilku innych, dochodowych tytułów. Szwedzi mieli odnotować w związku z tym olbrzymie straty finansowe.

Firmą King zarządzał między innymi Sebastian Knutsson.

“Uważamy, że miało miejsce przeniesienie praw ze szwedzkiej firmy i chcemy opodatkować tę transakcję”, powiedział Roberth Glansberg – rzecznik prasowy Agencji Podatkowej.

Charley Tesch, rzecznika Kinga, nie uważa, by ta ocena była prawidłowa. Zapowiada jednak, że obie strony na pewno dojdą do porozumienia.

“Jest nam przykro, że Agencja Podatkowa chce takiego rozwiązania. Działalność firmy King powinna zostać opodatkowana w sposób uczciwy i zgodny z prawem” – napisano w komentarzu prasowym.

Strona główna Wiadomości Szwecja Twórcy Candy Crush Saga w tarapatach. Szwedzi żądają olbrzymiego podatku.

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...