Koronawirus w Szwecji – Ponad 10 000 przypadków wirusa

Według najnowszych danych Agencji Zdrowia Publicznego w Szwecji zmarło łącznie 899 osób. 

Obecnie w Szwecji potwierdzono 10 483 przypadków wirusa, w sumie w tym tygodniu potwierdzono 3653 zakażeń koronawirusem.

Według raportu opublikowanego przez telewizję SVT do policji w Szwecji zgłoszono ponad 130 incydentów związanych z koronawirusami. Dotyczy to również osób które twierdziły, że są zakażone koronawirusem i kaszlały bądź pluły na policjantów.

Szpital polowy w Göteborgu przyjął pierwszych pacjentów z koronawirusem.

Wieczorem w sobotę pierwszych ośmiu pacjentów otrzymywało tam intensywną opiekę, a kolejne cztery zostały przyjęte w ciągu dnia.

Szpital jest jednym z kilku wybudowanych w całym kraju, w tym jednym w południowym Sztokholmie w Älvsjö, które nie przyjęło jeszcze żadnych pacjentów z koronawirusem, ale jest gotowe, aby to zrobić w razie potrzeby.

Wielkanoc wygląda dziś trochę inaczej, zarówno w Szwecji, jak i na całym świecie. Wszystkich w Szwecji zachęca się do unikania podróży i wizyt u krewnych (zwłaszcza osób powyżej 70 roku życia), rodzina królewska udostępniła film, w którym Księżna Wiktoria, Książę Daniel i ich dzieci, Estelle i Oscar, przywitali się z Królem i Królową, którzy jako osoby powyżej 70 roku życia postanowili zachować izolację.

Liczba potwierdzonych zarażonych osób w Szwecji wynosi 10 483

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w niedzielę, to Region Sztokholm (192), Östergötland (9), Västra Götaland (36) Uppsala (18). W dniu dzisiejszym do godziny 14:00 potwierdzono 332 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz 12 zgonów.(*)

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - Ponad 10 000 przypadków wirusa

Warto przeczytać

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...