fbpx

Koronawirus w Szwecji – Ponad 10 000 przypadków wirusa

Według najnowszych danych Agencji Zdrowia Publicznego w Szwecji zmarło łącznie 899 osób. 

Obecnie w Szwecji potwierdzono 10 483 przypadków wirusa, w sumie w tym tygodniu potwierdzono 3653 zakażeń koronawirusem.

Według raportu opublikowanego przez telewizję SVT do policji w Szwecji zgłoszono ponad 130 incydentów związanych z koronawirusami. Dotyczy to również osób które twierdziły, że są zakażone koronawirusem i kaszlały bądź pluły na policjantów.

Szpital polowy w Göteborgu przyjął pierwszych pacjentów z koronawirusem.

Wieczorem w sobotę pierwszych ośmiu pacjentów otrzymywało tam intensywną opiekę, a kolejne cztery zostały przyjęte w ciągu dnia.

Szpital jest jednym z kilku wybudowanych w całym kraju, w tym jednym w południowym Sztokholmie w Älvsjö, które nie przyjęło jeszcze żadnych pacjentów z koronawirusem, ale jest gotowe, aby to zrobić w razie potrzeby.

Wielkanoc wygląda dziś trochę inaczej, zarówno w Szwecji, jak i na całym świecie. Wszystkich w Szwecji zachęca się do unikania podróży i wizyt u krewnych (zwłaszcza osób powyżej 70 roku życia), rodzina królewska udostępniła film, w którym Księżna Wiktoria, Książę Daniel i ich dzieci, Estelle i Oscar, przywitali się z Królem i Królową, którzy jako osoby powyżej 70 roku życia postanowili zachować izolację.

Liczba potwierdzonych zarażonych osób w Szwecji wynosi 10 483

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w niedzielę, to Region Sztokholm (192), Östergötland (9), Västra Götaland (36) Uppsala (18). W dniu dzisiejszym do godziny 14:00 potwierdzono 332 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz 12 zgonów.(*)

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - Ponad 10 000 przypadków wirusa

Warto przeczytać

Wokalista ABBY Björn Ulvaeu o koronawirusie i szwedzkiej metodzie walki z epidemią

Kontrowersyjny pomysł Szwecji na walkę z koronawirusem (rezygnacja z surowego lockdownu) wzbudził mieszane opinie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych został pochwalony...

Szwedzka parlamentarzystka: „Bez imigrantów Europa byłaby dużo biedniejsza”.

Ylva Johansson to szwedzka parlamentarzystka, minister w różnych resortach, a od ubiegłego roku także członek Komisji Europejskiej. 56-letnia polityk zasłynęła niedawno kontrowersyjną...

Dania: koronawirus odpuszcza, a obiekty handlowe i rozrywkowe zaczynają się otwierać

W czwartek duńskie muzea i ogrody zoologiczne zaczęły wreszcie otwierać się na klientów. Władze postanowiły, że kraj musi powoli zacząć wracać do...