fbpx

Kolizja pociągów w południowej Szwecji

Południe Szwecji. Po tym, jak wykoleiły się dwa pociągi, kilkudziesięciu pasażerów zostało rannych.

Na szczęście uszkodzenia ciała nie są poważne i nie zagrażają niczyjemu życiu. Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe.

Jeden z pociągów uderzył w bok drugiego (w miejscu, gdzie przecinały się tory). Oba wagony przemieszczały się w niewielką prędkością, wynoszącą ok. 40 km/h. Miejscem wypadku było miasto portowe Helsingborg.

Nie ustalono jak dotąd przyczyny zderzenia.

“Pasażerów ewakuowano z pociągu, a następnie zebrano w jednym miejscu. Stamtąd osoby ranne zostały przewiezione do szpitala”, relacjonował rzecznik prasowy miejscowej policji.

W jednym z pociągów znajdowało się blisko 150 osób, drugi zaś był pusty. Nie doszło do “poważniejszych” uszkodzeń ciała.

“Niektóre kontuzje i stłuczenia można uznać za umiarkowanie groźne. Głównie doszło do urazu karku lub pleców”, powiedział ratownik medyczny Ronnie Lundgren.

Zderzenie nastąpiło około godz. 19:00 i przyczyniło się do opóźnień innych połączeń wieczornych. Pociągi nie mogły zatrzymać się w Helsingborg, a nawet przejechać przez tamtejszą stację. Zablokowany był przejazd łączący Szwecję z Danią.

W okolicach godz. 22:00 tory kolejowe zostały naprawione – choć i tak tylko częściowo. Umożliwiło to jednak swobodny przejazd wagonów. W piątek wydajność usług kolejowych nadal pozostała w tym rejonie osłabiona.

Więcej informacji na temat awarii można znaleźć tutaj: skanetrafiken.se.

Strona główna Wiadomości Szwecja Kolizja pociągów w południowej Szwecji

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...