Księżna Sofia pomaga przepracowanym lekarzom

Księżna Szwecji Sofia Hellqvist postanowiła aktywnie zaangażować się w walkę z epidemią koronawirusa. Jako wolontariuszka pomaga lekarzom w sztokholmskim szpitalu.

Zofia przeszła przyspieszony kurs pomocy, który organizuje Uniwersytet Sophiahemmet. Księżna jest honorowym członkiem władz tej prestiżowej uczelni. Kiedy okazało się, że służba zdrowia jest przeciążona i wymaga natychmiastowego wsparcia, Zofia zakasała rękawy, gotowa do pracy.

„Znaleźliśmy się w czasach kryzysu. Księżna chce zaangażować się w walkę z wirusem – jako wolontariuszka wspomoże lekarzy, którzy nie mają chwili na złapanie oddechu” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Dworu Królewskiego.

Choć księżna Värmlandu nie będzie miała bezpośredniej styczności z pacjentami, jej pomoc i tak jest na wagę złota. Zamiast tego będzie pracowała na zmianę w kuchni oraz dokonywała dezynfekcji przyrządów medycznych.

Pia Hultkrantz, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego Sophiahemmet, powiedziała:

„Celem jest odciążenie przepracowanych lekarzy. Osoby, które przeszły szkolenie, będą stanowiły wsparcie dla służby zdrowia, ale nie będą miały fizycznego kontaktu z chorymi.”

Magazyn „People” donosi, że w szpitalu należącym do Sophiahemmet nie przebywają aktualnie osoby zarażone COVID-19.

Szpital nawiązał współpracę z rodziną królewską ponad sto trzydzieści lat temu, w 1884 r. To wtedy królowa Szwecji i Norwegii, Zofia Wilhelmina Nassau, zaczęła sponsorować programy edukacji pielęgniarskiej.

Mężem Sofii Hellqvist jest Karol Filip, książę Värmlandu. W roku 2016 urodził się ich syn, Alexander, a w 2017 – kolejne dziecko, Gabriel.

v
Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Księżna Sofia pomaga przepracowanym lekarzom

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...