fbpx

Księżna Sofia pomaga przepracowanym lekarzom

Księżna Szwecji Sofia Hellqvist postanowiła aktywnie zaangażować się w walkę z epidemią koronawirusa. Jako wolontariuszka pomaga lekarzom w sztokholmskim szpitalu.

Zofia przeszła przyspieszony kurs pomocy, który organizuje Uniwersytet Sophiahemmet. Księżna jest honorowym członkiem władz tej prestiżowej uczelni. Kiedy okazało się, że służba zdrowia jest przeciążona i wymaga natychmiastowego wsparcia, Zofia zakasała rękawy, gotowa do pracy.

„Znaleźliśmy się w czasach kryzysu. Księżna chce zaangażować się w walkę z wirusem – jako wolontariuszka wspomoże lekarzy, którzy nie mają chwili na złapanie oddechu” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Dworu Królewskiego.

Choć księżna Värmlandu nie będzie miała bezpośredniej styczności z pacjentami, jej pomoc i tak jest na wagę złota. Zamiast tego będzie pracowała na zmianę w kuchni oraz dokonywała dezynfekcji przyrządów medycznych.

Pia Hultkrantz, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego Sophiahemmet, powiedziała:

„Celem jest odciążenie przepracowanych lekarzy. Osoby, które przeszły szkolenie, będą stanowiły wsparcie dla służby zdrowia, ale nie będą miały fizycznego kontaktu z chorymi.”

Magazyn „People” donosi, że w szpitalu należącym do Sophiahemmet nie przebywają aktualnie osoby zarażone COVID-19.

Szpital nawiązał współpracę z rodziną królewską ponad sto trzydzieści lat temu, w 1884 r. To wtedy królowa Szwecji i Norwegii, Zofia Wilhelmina Nassau, zaczęła sponsorować programy edukacji pielęgniarskiej.

Mężem Sofii Hellqvist jest Karol Filip, książę Värmlandu. W roku 2016 urodził się ich syn, Alexander, a w 2017 – kolejne dziecko, Gabriel.

v
Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Księżna Sofia pomaga przepracowanym lekarzom

Warto przeczytać

Wokalista ABBY Björn Ulvaeu o koronawirusie i szwedzkiej metodzie walki z epidemią

Kontrowersyjny pomysł Szwecji na walkę z koronawirusem (rezygnacja z surowego lockdownu) wzbudził mieszane opinie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych został pochwalony...

Szwedzka parlamentarzystka: „Bez imigrantów Europa byłaby dużo biedniejsza”.

Ylva Johansson to szwedzka parlamentarzystka, minister w różnych resortach, a od ubiegłego roku także członek Komisji Europejskiej. 56-letnia polityk zasłynęła niedawno kontrowersyjną...

Dania: koronawirus odpuszcza, a obiekty handlowe i rozrywkowe zaczynają się otwierać

W czwartek duńskie muzea i ogrody zoologiczne zaczęły wreszcie otwierać się na klientów. Władze postanowiły, że kraj musi powoli zacząć wracać do...