-Reklama-

Szwedzka strona o technologiach Breakit informuje o tym, że IKEA oraz Amazon są bliskie podpisania umowy dotyczącej sprzedaży mebli szwedzkiej firmy poprzez amerykańską platformę sprzedaży internetowej.

Strona powołując się na anonimowe źródła podaje, że wiele osób ‘potwierdza, że umowa został już podpisana.’

„Najprawdopodobniej IKEA ogłosiła tą wiadomość wraz z wejściem Amazona na szwedzki rynek,” napisano na stronie Breakit, odnosząc się do własnych doniesień na temat spodziewanego niedługo wejścia Amazona do Szwecji.

IKEA na razie nie skomentowała całej sprawy.

W tym roku szwedzki gigant meblowy stworzył nowy dział zajmujący się cyfrowymi inicjatywami, współpracą oraz przejęciami. Najnowszą strategię widać już w nowej aplikacji zakupowej IKEA Place i niedawnym przejęciu serwisu TaskRabbit (serwis oferujący lokalnie pomoc w codziennych czynnościach).

„To nowy krok dla IKEI – IKEA 2.0,” powiedział w niedawno udzielonym Bloombergowi wywiadzie Jesper Brodin, CEO w Ikea Group.

Kolejnym kluczowym zagadnieniem dla wzrostu firmy jest sprzedaż poprzez Internet, która obecnie odpowiada za zaledwie 5 procent łącznych przychodów Ikea Group. Aby zwiększyć sprzedaż grupa rozważa współpracę z zewnętrznymi partnerami, powiedział wtedy Brodin.

Nawet jeśli te doniesienia o współpracy z Amazonem są prawdziwie to IKEA nie zrezygnuje ze swoich własnych kanałów sprzedaży. W zeszły piątek firma otworzyła wielki magazyn pod Sztokholmem w celu usprawnienia sprzedaży Internetowej w Szwecji.