IKEA i Amazon blisko podpisania historycznej umowy w Szwecji

Szwedzka strona o technologiach Breakit informuje o tym, że IKEA oraz Amazon są bliskie podpisania umowy dotyczącej sprzedaży mebli szwedzkiej firmy poprzez amerykańską platformę sprzedaży internetowej.

Strona powołując się na anonimowe źródła podaje, że wiele osób ‘potwierdza, że umowa został już podpisana.’

„Najprawdopodobniej IKEA ogłosiła tą wiadomość wraz z wejściem Amazona na szwedzki rynek,” napisano na stronie Breakit, odnosząc się do własnych doniesień na temat spodziewanego niedługo wejścia Amazona do Szwecji.

IKEA na razie nie skomentowała całej sprawy.

W tym roku szwedzki gigant meblowy stworzył nowy dział zajmujący się cyfrowymi inicjatywami, współpracą oraz przejęciami. Najnowszą strategię widać już w nowej aplikacji zakupowej IKEA Place i niedawnym przejęciu serwisu TaskRabbit (serwis oferujący lokalnie pomoc w codziennych czynnościach).

„To nowy krok dla IKEI – IKEA 2.0,” powiedział w niedawno udzielonym Bloombergowi wywiadzie Jesper Brodin, CEO w Ikea Group.

Kolejnym kluczowym zagadnieniem dla wzrostu firmy jest sprzedaż poprzez Internet, która obecnie odpowiada za zaledwie 5 procent łącznych przychodów Ikea Group. Aby zwiększyć sprzedaż grupa rozważa współpracę z zewnętrznymi partnerami, powiedział wtedy Brodin.

Nawet jeśli te doniesienia o współpracy z Amazonem są prawdziwie to IKEA nie zrezygnuje ze swoich własnych kanałów sprzedaży. W zeszły piątek firma otworzyła wielki magazyn pod Sztokholmem w celu usprawnienia sprzedaży Internetowej w Szwecji.   

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała kilka alarmów dotyczących strzelaniny w Valsta w miejscowości Märsta w...

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się o szwedzkie obywatelstwo będą musieli dowieść swojej znajomości języka lokalnego....

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Musisz przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała...

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...