fbpx

IKEA i Amazon blisko podpisania historycznej umowy w Szwecji

Szwedzka strona o technologiach Breakit informuje o tym, że IKEA oraz Amazon są bliskie podpisania umowy dotyczącej sprzedaży mebli szwedzkiej firmy poprzez amerykańską platformę sprzedaży internetowej.

Strona powołując się na anonimowe źródła podaje, że wiele osób ‘potwierdza, że umowa został już podpisana.’

„Najprawdopodobniej IKEA ogłosiła tą wiadomość wraz z wejściem Amazona na szwedzki rynek,” napisano na stronie Breakit, odnosząc się do własnych doniesień na temat spodziewanego niedługo wejścia Amazona do Szwecji.

IKEA na razie nie skomentowała całej sprawy.

W tym roku szwedzki gigant meblowy stworzył nowy dział zajmujący się cyfrowymi inicjatywami, współpracą oraz przejęciami. Najnowszą strategię widać już w nowej aplikacji zakupowej IKEA Place i niedawnym przejęciu serwisu TaskRabbit (serwis oferujący lokalnie pomoc w codziennych czynnościach).

„To nowy krok dla IKEI – IKEA 2.0,” powiedział w niedawno udzielonym Bloombergowi wywiadzie Jesper Brodin, CEO w Ikea Group.

Kolejnym kluczowym zagadnieniem dla wzrostu firmy jest sprzedaż poprzez Internet, która obecnie odpowiada za zaledwie 5 procent łącznych przychodów Ikea Group. Aby zwiększyć sprzedaż grupa rozważa współpracę z zewnętrznymi partnerami, powiedział wtedy Brodin.

Nawet jeśli te doniesienia o współpracy z Amazonem są prawdziwie to IKEA nie zrezygnuje ze swoich własnych kanałów sprzedaży. W zeszły piątek firma otworzyła wielki magazyn pod Sztokholmem w celu usprawnienia sprzedaży Internetowej w Szwecji.   

Strona główna Wiadomości Szwecja IKEA i Amazon blisko podpisania historycznej umowy w Szwecji

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.