fbpx

H&M planuje otworzyć w tym roku 430 nowych sklepów

H&M ostatnio trafiło na nagłówki gazet, gdy zdecydowało się zamknąć swój flagowy sklep w Mediolanie, jeden z wielu, które przestały przynosić dochody po rozpowszechnieniu się sprzedaży internetowej.

„W zeszłym roku zamknęliśmy 70 sklepów a w tym zamkniemy prawdopodobnie nawet więcej. Jest to spowodowane tym, że […] branża szybko przesuwa się w kierunku sprzedaży internetowej,” powiedział Nils Vinge, odpowiedzialny w H&M za relacje z inwestorami.

Podczas, gdy H&M zamyka coraz szybciej sklepy, to jednocześnie ich globalna ekspansja rozwija się bardzo dobrze, a sprzedaż ma wzrastać co roku o 10-15%.

Żeby to osiągnąć H&M nie tylko tworzy
nową ekskluzywną marką ARKET, ale także planuje w tym roku otwarcie 430 nowych sklepów i wejście na 5 nowych rynków.

Islandia będzie miała swój pierwszy sklep H&M w centrum handlowym Smáralind w Kópavogur, gminie tuż obok Rejkiawiku. Nowe rynki to także Kazachstan, Kolumbia, Gruzja i Wietnam. Według
Veckansa Affärera, otwarcie sklepu w Ho Chi Minh w Wietnamie, jest dużym zaskoczeniem, gdyż wcześniej firma podawała, że pierwszy sklep w tym kraju będzie zlokalizowany w Hanoi.

H&M planuje także otwarcie 60 nowych sklepów H&M Home.

Strona główna Wiadomości Szwecja H&M planuje otworzyć w tym roku 430 nowych sklepów

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.