fbpx

Eksplozja w budynku mieszkalnym w Malmö. Aresztowano 65-letniego mężczyznę

65-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem narażenia ludzi na niebezpieczeństwo i uszczerbek na zdrowiu. Do zatrzymania doszło ze względu na eksplozję, którą wywołano w Malmöw niedzielę rano.

Na miejscu zjawili się eksperci do spraw bezpieczeństwa, mający odnaleźć ślady wybuchu, anastępnie je zbadać. O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała agencja prasowa TT News.

Eksplozja miała miejsce w dzielnicy Lindängen, w jednym z kilkupiętrowych budynkówmieszkalnych. Wybuch zaskoczył lokatorów około godziny 6:00 nad ranem.
Według miejscowej policji, zdarzenie stwarzało dla rezydentów bezpośrednie zagrożenie.

Mieszkanie, w którym doszło do eksplozji, okupował 65-latek. Mężczyzna został aresztowany: uznano, że może być winny zbrodni.

Stephan Söderholm, rzecznik prasowy lokalnej policji, powiedział: “Podejrzany przebywa w tym momencie na posterunku policyjnym. Trzymany jest w areszcie,wkrótce weźmie udział w przesłuchaniu.”Gdy tylko rozpętał się hałas, a na miejscu pojawiły się służby ochronne, ewakuowano ludzi przebywających w sąsiednich mieszkaniach. Zamknięty został dostęp do dwóch pięter oraz wind, których strzegli policjanci.

W Lindängen zjawili się eksperci do spraw materiałów wybuchowych. Przeanalizowali zebrane tworzywa, a mieszkanie 65-latka opuścili około godziny 9:00. Konieczna była bardziej wnikliwaobserwacja materiałów. Rzecznik prasowy policji donosi, że eksplozja spowodowała umiarkowane straty.

Nastąpiładetonacja o niewielkiej sile rażenia. W wybuchu ucierpiały przede wszystkim ramy okienne i – w przypadku niektórych mieszkań – betonowe ściany, a więc fasada bloku. Budynek, w generalnym
ujęciu, nie został jednak zniszczony.


Strona główna Szwecja Malmö Eksplozja w budynku mieszkalnym w Malmö. Aresztowano 65-letniego mężczyznę

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.