fbpx

Dwójka Brytyjczyków oczyszczona z niecodziennych zarzutów przemytu czosnku

Dwóch Brytyjczyków oskarżonych o udział w operacji przemycania czosnku pomiędzy Norwegią a Szwecją została oczyszczona, przez szwedzki sąd okręgowy, z zarzutów stawianych im przez służby celne.

W piątek sąd okręgowy w Uddevalla, w zachodniej Szwecji, oddalił wszystkie zarzuty przeciwko dwójce Brytyjczyków oraz przyznał im odszkodowanie płatne przez skarb państwa.

Prokurator oskarżał tę dwójkę o udział w przestępstwie polegającym na przewożeniu czosnku pomiędzy Norwegią i Szwecją, łącznie 59 razy bez powiadomienia odpowiednich służb celnych.

Łączna waga przewiezionego, w latach 2009 i 2010, czosnku miała według prokuratury wynieść 1287 ton.

Prokuratura uważa, że czosnek ten został przywieziony do Szwecji poprzez Norwegię, aby uniknąć ceł nakładanych przez Unię Europejską, które powinny trafić do kasy państwowej w kwocie 2,6 mln euro.

Sąd uznał jednak, że oskarżenie nie udowodniło, że Norwesko-Szwedzką granicę przekroczyło więcej niż jeden transport czosnku i że więcej niż raz naruszono przepisy celne.

Sędziowie uznali również, że prokuratura nie udowodniła udziału oskarżonych w tym jednym potwierdzonym transporcie

Strona główna Wiadomości Norwegia Dwójka Brytyjczyków oczyszczona z niecodziennych zarzutów przemytu czosnku

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Szwedzka policja zaniepokojona wojnami gangów

Raport wywiadowczy policji w Göteborgu ujawnił, że w mieście wzrasta przemoc wynikająca z wojen gangów. Przedmiotem sporów jest handel nielegalnymi używkami, a...

„Challenge” zachęca dzieci do podpalania szkół w Szwecji

Tak zwane „wyzwanie” rozpowszechniane jest w mediach społecznościowych w szwedzkim mieście Örebro. Wyzwanie zachęca dzieci do rozpalania pożarów w swoich szkołach i...