-Reklama-

Szwedzka policja wydała nakaz zatrzymania dwóch osób po tym jak starsza para z Norwegii została zaatakowana w Värmland niedaleko granicy Szwecji z Norwegią. Według policji kobieta cudem przeżyła atak uderzenie siekierą w tył głowy.

„Kobieta ta miała niewiarygodne szczęście. Mężczyzna rzucił siekierą z całej siły, przy użyciu obu rąk z odległości sześciu metrów i trafił ją w tył głowy. Jeśli siekiera wykonałaby jeszcze pół obrotu uderzyłaby ostrą krawędzią,” powiedział oficer dyżurny z Värmland Christer Magnusson.

Policja opisuje zdarzenie jako zaistniałe całkowicie przypadkowo. Para jechała samochodem przez Töcksfors w Värmland gdy samochód jadący za nimi podjął próbę wyprzedzania. Manewr ten zakończył się jednak dla tego pojazdu na latarni.

Gdy para zatrzymała się mężczyzna, który wysiadł z rozbitego auta zaatakował kierującego Norwega. Jego żona wysiadła z samochodu i uciekła do pobliskiego sklepu ze słodyczami, gdzie jeden z napastników rzucił w nią siekierą.
Mąż także wbiegł do sklepu, gdzie napastnicy kilkukrotnie grozili mu nożem.

Troje napastników, dwóch mężczyzn i kobieta, zabrali samochód norweskiej pary i odjechali z miejsca zdarzenia w kierunku Norwegii. Para nie odniosła poważnych obrażeń.

„Oni [napastnicy] nie przekroczyli granicy. Tak twierdzą norweskie służby graniczne, dlatego szukamy ich po naszej stronie,” wyjaśnił funkcjonariusz Magnusson.

Policja oświadczyła, że ma pewne podejrzenia, gdzie mogą przebywać poszukiwani. Dwoje z nich jest znanych policji i został zaocznie wydany nakaz ich zatrzymania. Rozpoczęte zostało także śledztwo w sprawie próby morderstwa i będzie ono kontynuowane we wtorek w postaci badań miejsca zdarzenia, czyli sklepu ze słodyczami.