fbpx

Dania zmaga się z niskimi temperaturami, poprzedzonymi burzami śnieżnymi

Po weekendowych potężnych opadach śniegu jakie zdarzyły się w wielu miejscach Danii, temperatura spadłą poniżej zera, co spowodowało w poniedziałek wiele opóźnień komunikacyjnych.

W poniedziałek rano wielu Duńczyków przywitał solidny mróz oraz 60 centymetrowa warstwa śniegu.

Największe opady śniegu miały miejsce na wyspie Zealandia, skąd mieszkańcy Roskilde donoszą o ponad 60 centymetrowej warstwie śniegu. W okolicach Kopenhagi spadło około 2-30 centymetrów śniegu.

W poniedziałkowy poranek w Aarhus zanotowano temperaturę -8,80C oraz -6,30C w Roskilde. Duński Instytut Meteorologiczny oświadczył, że większość obszarów Danii będzie miała ujemną temperaturę przez cały dzień. Na wyspie Zealandia prawdopodobnie będą najniższe temperatury, podczas gdy w niektórych regionach kraju mogę one dojść ‘nawet’ do 50C.

Kierowcy pomagają wypchnąć samochód z zaspy, niedziela, Roskilde
Kierowcy pomagają wypchnąć samochód z zaspy, niedziela, Roskilde

Niskie temperatury będą bardzo uciążliwe dla kierowców, Duński Zarząd Dróg (Vejdirektoratet) ostrzega kierowców przed śliskimi drogami:

Ruch pociągów będzie utrudniony przez cały poniedziałek
Ruch pociągów będzie utrudniony przez cały poniedziałek

 

Operator linii kolejowych DSB oświadczył, że w przez cały poniedziałek mogą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów z powodu niskiej temperatury i opadów śniegu. Najtrudniejsze warunki są na Zealandi oraz w rejonie Kopenhagi. Bieżące informacje o utrudnieniach można znaleźć na stronie operatora DSB.

Strona główna Wiadomości Dania Dania zmaga się z niskimi temperaturami, poprzedzonymi burzami śnieżnymi

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...