Dania zmaga się z niskimi temperaturami, poprzedzonymi burzami śnieżnymi

Po weekendowych potężnych opadach śniegu jakie zdarzyły się w wielu miejscach Danii, temperatura spadłą poniżej zera, co spowodowało w poniedziałek wiele opóźnień komunikacyjnych.

W poniedziałek rano wielu Duńczyków przywitał solidny mróz oraz 60 centymetrowa warstwa śniegu.

Największe opady śniegu miały miejsce na wyspie Zealandia, skąd mieszkańcy Roskilde donoszą o ponad 60 centymetrowej warstwie śniegu. W okolicach Kopenhagi spadło około 2-30 centymetrów śniegu.

W poniedziałkowy poranek w Aarhus zanotowano temperaturę -8,80C oraz -6,30C w Roskilde. Duński Instytut Meteorologiczny oświadczył, że większość obszarów Danii będzie miała ujemną temperaturę przez cały dzień. Na wyspie Zealandia prawdopodobnie będą najniższe temperatury, podczas gdy w niektórych regionach kraju mogę one dojść ‘nawet’ do 50C.

Kierowcy pomagają wypchnąć samochód z zaspy, niedziela, Roskilde
Kierowcy pomagają wypchnąć samochód z zaspy, niedziela, Roskilde

Niskie temperatury będą bardzo uciążliwe dla kierowców, Duński Zarząd Dróg (Vejdirektoratet) ostrzega kierowców przed śliskimi drogami:

Ruch pociągów będzie utrudniony przez cały poniedziałek
Ruch pociągów będzie utrudniony przez cały poniedziałek

 

Operator linii kolejowych DSB oświadczył, że w przez cały poniedziałek mogą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów z powodu niskiej temperatury i opadów śniegu. Najtrudniejsze warunki są na Zealandi oraz w rejonie Kopenhagi. Bieżące informacje o utrudnieniach można znaleźć na stronie operatora DSB.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe światło na sprawę zatonięcia promu MF Estonia, stanęli przed sądem....

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...