fbpx

Chłopiec przeżył upadek samochodu do lodowatej wody w Szwecji w którym zginęła jedna osoba

Dziewięcioletni chłopiec przeżył zanurzenie w lodowatej wodzie po tym, jak samochód spadł z nadbrzeża w jednym ze szwedzkich portów promowych. W wypadku zginęła jedna osoba.

W czwartek o godzinie 10 rano w porcie promowym Bokenäs w zachodniej Szwecji samochód przejechał przez barierki i spadł z nadbrzeża.  

Chłopcu udało się wydostać z samochodu i dopłynąć do brzegu. Zaalarmował on przechodnia, który dostrzegł w wodzie kierowcę i próbował go uratować.

„Mężczyzna ten wskoczył do wody i wyciągnął kierowcę na brzeg. To był heroiczne działanie,” powiedział Joakim Hansson ze szwedzkiej policji.

Na brzegu świadkowie natychmiast zajęli się pomocą wyciągniętemu mężczyźnie, który następnie został zabrany do szpitala przez helikopter. Niestety mężczyzna zmarł później zmarł. Szczegóły tego wypadku pozostają wciąż niejasne.

„Nurkowie sprawdzili już wrak samochody. Zostanie on rano wydobyty na brzeg. Przeprowadzone zostaną jego szczegółowe badania, które być może przyczynią się do wyjaśnienia sprawy,” wyjaśnił Hansson.

Po rozgrzaniu i przebraniu w karetce chłopiec nie wymagał hospitalizacji i został odebrany z portu przez matkę.

Strona główna Wiadomości Szwecja Chłopiec przeżył upadek samochodu do lodowatej wody w Szwecji w którym zginęła...

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...