fbpx

Chłopiec przeżył upadek samochodu do lodowatej wody w Szwecji w którym zginęła jedna osoba

Dziewięcioletni chłopiec przeżył zanurzenie w lodowatej wodzie po tym, jak samochód spadł z nadbrzeża w jednym ze szwedzkich portów promowych. W wypadku zginęła jedna osoba.

W czwartek o godzinie 10 rano w porcie promowym Bokenäs w zachodniej Szwecji samochód przejechał przez barierki i spadł z nadbrzeża.  

Chłopcu udało się wydostać z samochodu i dopłynąć do brzegu. Zaalarmował on przechodnia, który dostrzegł w wodzie kierowcę i próbował go uratować.

„Mężczyzna ten wskoczył do wody i wyciągnął kierowcę na brzeg. To był heroiczne działanie,” powiedział Joakim Hansson ze szwedzkiej policji.

Na brzegu świadkowie natychmiast zajęli się pomocą wyciągniętemu mężczyźnie, który następnie został zabrany do szpitala przez helikopter. Niestety mężczyzna zmarł później zmarł. Szczegóły tego wypadku pozostają wciąż niejasne.

„Nurkowie sprawdzili już wrak samochody. Zostanie on rano wydobyty na brzeg. Przeprowadzone zostaną jego szczegółowe badania, które być może przyczynią się do wyjaśnienia sprawy,” wyjaśnił Hansson.

Po rozgrzaniu i przebraniu w karetce chłopiec nie wymagał hospitalizacji i został odebrany z portu przez matkę.

Strona główna Wiadomości Szwecja Chłopiec przeżył upadek samochodu do lodowatej wody w Szwecji w którym zginęła...

Warto przeczytać

Koronawirus w Szwecji nie odpuszcza

Szpital Uniwersytecki Sahlgrenska w Göteborgu wydał ostrzeżenie, że liczba przyjęć związanych z koronawirusem wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po gwałtownym spadku od...

Białe noce w Kirunie. Słońce nie zajdzie tu przez najbliższe dwa miesiące.

W Kirunie, najdalej wysuniętym na północ mieście szwedzkim, nastały tak zwane dni polarne (lub białe noce). Słońce nie zajdzie w tym...

Tegnell krytykuje włoską służbę zdrowia. Ambasador Włoch: „Pandemia to nie zawody sportowe”.

Ambasadorowi Włoch w Sztokholmie nie spodobała się ostatnia wypowiedź głównego epidemiologa państwowego. Przypomnijmy: Anders Tegnell stwierdził ostatnio, że szwedzka służba zdrowia powinna...