fbpx

Nowe światła w Sztokholmie jako wyraz poparcia dla środowisk LQBT

Elegancka dzielnica Sztokholmu wkrótce ujrzy nową wersję świateł na przejściach, gdzie zamiast pojedynczej osoby przechodzącej przez jezdnię znajdą się pary jednej płci.

Z inicjatywy miasta czterdzieści osiem nowych sygnalizatorów zostanie czasowo zainstalowanych w dzielnicy Östermalm w celu uczczenia parady Stockholm Pride, która odbędzie się od 31 lipca do 6
sierpnia.

„Chcemy pokazać, że jesteśmy miastem przyjaznym dla wszystkich środowisk LQBT – pokażemy to nawet za pomocą świateł na przejściach dla pieszych! Nasze hasło to jeden Sztokholm dla wszystkich,” powiedział zastępca burmistrza i dyrektor departamentu ds. ruchu miejskiego Daniel Helldén.

Wymienione zostaną światła w okolicy Pride Park, który w tym roku zostanie zlokalizowany blisko stadionu olimpijskiego w dzielnicy Östermalm. Helldén powiedział, że do tej pory reakcje są głównie bardzo pozytywne, a komentatorzy chwalą miasto za przyjazność i dużą dozę wyobraźni.

Podobne inicjatywy miały już miejsce podczas parad w innych europejskich miastach, na przykład w Madrycie albo w Londynie, gdzie zostały nawet po paradzie. Czy szwedzkie światła też mają szansę na pozostanie po zakończeniu Stockholm Pride?

„Oczywiście byłoby miło mieć je tutaj przez cały czas,” potwierdza Helldén. Dodaje jednak, że musiałoby to najpierw zostać zatwierdzone przez Szwedzką Agencję Transportu (Transportstyrelsen).

Strona główna Wiadomości Szwecja Nowe światła w Sztokholmie jako wyraz poparcia dla środowisk LQBT

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...