Australijski mistrz surferów Mick Fanning uciekł przed szczękami rekina podczas zawodów w RPA

Australijski zawodnik Mick Flanning został zaatakowany przez rekina podczas zawodów w Republice Południowe Afryki, w niedzielna noc, podczas udziału w finale tej imprezy. Został szybko wyłowiony przez obsługę i nie odniósł żadnych obrażeń.

Nagranie pokazuje jak rekin zaatakował najpierw linkę łączącą nogę Micka z jego deską.

 

Zgodnie z prawdziwym australijskim zrozumieniem, profesjonalny surfer Mick Flanning powiedział po prostu ‘to był odlot’, po przeżyciu, w niedzielę, przerażającego ataku rekina.

Podczas wywiadu przeprowadzanego tuż po ataku, na zawodach J-Bay Open w RPA, Australijczyk był ciągle bardzo poruszony i ciągle jeszcze analizował sytuację.

Fanning powiedział, że ma tylko małe wgniecenie w swojej desce i pogryzioną linkę wiążącą deskę z nogą. “Jestem całkowicie cały. Nic złego się ze mną nie stało.”

“Było ostro, człowieku” dodał w późniejszym wywiadzie. Zawody zostały tego dnia odwołane, ale Fanning i tak nie miał zamiaru wracać do wody. “Człowieku, jestem szczęśliwy nawet, jeśli więcej nie będę rywalizował. Wystarczy mi, że wyszedłem cało z tej przygody.”

Fanning opisał całą przygodę w kilku słowach, ale jego koledzy surferzy mieli dużo więcej do powiedzenia i gratulowali mu zachowania zimnej krwi. Odezwali się do niego także australijscy celebryci, sportowcy i politycy. Gratulacje złożyli mu między innymi Russell Crowe i Tim Cahill.

Po tym ataku rekina, odwołano całe zawody J-BayOpen.

“Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, że nikomu nic się nie stało. Opanowanie i szybka reakcja Micka w obliczu tej przerażającej sytuacji, to czyste bohaterstwo. Godne pochwały były także szybkie działania naszego personelu bezpieczeństwa, to najwyższa światowa klasa,” oznajmiła World Surf League w swoim oświadczeniu.

“Bezpieczeństwo naszych zawodników jest dla WSL priorytetem i dlatego po dyskusji z oboma finalistami postanowiliśmy odwołać resztę zawodów J-BayOpen.”

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...