fbpx

Australijski mistrz surferów Mick Fanning uciekł przed szczękami rekina podczas zawodów w RPA

Australijski zawodnik Mick Flanning został zaatakowany przez rekina podczas zawodów w Republice Południowe Afryki, w niedzielna noc, podczas udziału w finale tej imprezy. Został szybko wyłowiony przez obsługę i nie odniósł żadnych obrażeń.

Nagranie pokazuje jak rekin zaatakował najpierw linkę łączącą nogę Micka z jego deską.

 

Zgodnie z prawdziwym australijskim zrozumieniem, profesjonalny surfer Mick Flanning powiedział po prostu ‘to był odlot’, po przeżyciu, w niedzielę, przerażającego ataku rekina.

Podczas wywiadu przeprowadzanego tuż po ataku, na zawodach J-Bay Open w RPA, Australijczyk był ciągle bardzo poruszony i ciągle jeszcze analizował sytuację.

Fanning powiedział, że ma tylko małe wgniecenie w swojej desce i pogryzioną linkę wiążącą deskę z nogą. “Jestem całkowicie cały. Nic złego się ze mną nie stało.”

“Było ostro, człowieku” dodał w późniejszym wywiadzie. Zawody zostały tego dnia odwołane, ale Fanning i tak nie miał zamiaru wracać do wody. “Człowieku, jestem szczęśliwy nawet, jeśli więcej nie będę rywalizował. Wystarczy mi, że wyszedłem cało z tej przygody.”

Fanning opisał całą przygodę w kilku słowach, ale jego koledzy surferzy mieli dużo więcej do powiedzenia i gratulowali mu zachowania zimnej krwi. Odezwali się do niego także australijscy celebryci, sportowcy i politycy. Gratulacje złożyli mu między innymi Russell Crowe i Tim Cahill.

Po tym ataku rekina, odwołano całe zawody J-BayOpen.

“Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, że nikomu nic się nie stało. Opanowanie i szybka reakcja Micka w obliczu tej przerażającej sytuacji, to czyste bohaterstwo. Godne pochwały były także szybkie działania naszego personelu bezpieczeństwa, to najwyższa światowa klasa,” oznajmiła World Surf League w swoim oświadczeniu.

“Bezpieczeństwo naszych zawodników jest dla WSL priorytetem i dlatego po dyskusji z oboma finalistami postanowiliśmy odwołać resztę zawodów J-BayOpen.”

Strona główna Wiadomości Australijski mistrz surferów Mick Fanning uciekł przed szczękami rekina podczas zawodów...

Warto przeczytać

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...