fbpx

Australijski mistrz surferów Mick Fanning uciekł przed szczękami rekina podczas zawodów w RPA

Australijski zawodnik Mick Flanning został zaatakowany przez rekina podczas zawodów w Republice Południowe Afryki, w niedzielna noc, podczas udziału w finale tej imprezy. Został szybko wyłowiony przez obsługę i nie odniósł żadnych obrażeń.

Nagranie pokazuje jak rekin zaatakował najpierw linkę łączącą nogę Micka z jego deską.

 

Zgodnie z prawdziwym australijskim zrozumieniem, profesjonalny surfer Mick Flanning powiedział po prostu ‘to był odlot’, po przeżyciu, w niedzielę, przerażającego ataku rekina.

Podczas wywiadu przeprowadzanego tuż po ataku, na zawodach J-Bay Open w RPA, Australijczyk był ciągle bardzo poruszony i ciągle jeszcze analizował sytuację.

Fanning powiedział, że ma tylko małe wgniecenie w swojej desce i pogryzioną linkę wiążącą deskę z nogą. “Jestem całkowicie cały. Nic złego się ze mną nie stało.”

“Było ostro, człowieku” dodał w późniejszym wywiadzie. Zawody zostały tego dnia odwołane, ale Fanning i tak nie miał zamiaru wracać do wody. “Człowieku, jestem szczęśliwy nawet, jeśli więcej nie będę rywalizował. Wystarczy mi, że wyszedłem cało z tej przygody.”

Fanning opisał całą przygodę w kilku słowach, ale jego koledzy surferzy mieli dużo więcej do powiedzenia i gratulowali mu zachowania zimnej krwi. Odezwali się do niego także australijscy celebryci, sportowcy i politycy. Gratulacje złożyli mu między innymi Russell Crowe i Tim Cahill.

Po tym ataku rekina, odwołano całe zawody J-BayOpen.

“Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, że nikomu nic się nie stało. Opanowanie i szybka reakcja Micka w obliczu tej przerażającej sytuacji, to czyste bohaterstwo. Godne pochwały były także szybkie działania naszego personelu bezpieczeństwa, to najwyższa światowa klasa,” oznajmiła World Surf League w swoim oświadczeniu.

“Bezpieczeństwo naszych zawodników jest dla WSL priorytetem i dlatego po dyskusji z oboma finalistami postanowiliśmy odwołać resztę zawodów J-BayOpen.”

Strona główna Wiadomości Australijski mistrz surferów Mick Fanning uciekł przed szczękami rekina podczas zawodów...

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...