-Reklama-

Australijski zawodnik Mick Flanning został zaatakowany przez rekina podczas zawodów w Republice Południowe Afryki, w niedzielna noc, podczas udziału w finale tej imprezy. Został szybko wyłowiony przez obsługę i nie odniósł żadnych obrażeń.

Nagranie pokazuje jak rekin zaatakował najpierw linkę łączącą nogę Micka z jego deską.

 

Zgodnie z prawdziwym australijskim zrozumieniem, profesjonalny surfer Mick Flanning powiedział po prostu ‚to był odlot’, po przeżyciu, w niedzielę, przerażającego ataku rekina.

Podczas wywiadu przeprowadzanego tuż po ataku, na zawodach J-Bay Open w RPA, Australijczyk był ciągle bardzo poruszony i ciągle jeszcze analizował sytuację.

Fanning powiedział, że ma tylko małe wgniecenie w swojej desce i pogryzioną linkę wiążącą deskę z nogą. „Jestem całkowicie cały. Nic złego się ze mną nie stało.”

„Było ostro, człowieku” dodał w późniejszym wywiadzie. Zawody zostały tego dnia odwołane, ale Fanning i tak nie miał zamiaru wracać do wody. „Człowieku, jestem szczęśliwy nawet, jeśli więcej nie będę rywalizował. Wystarczy mi, że wyszedłem cało z tej przygody.”

Fanning opisał całą przygodę w kilku słowach, ale jego koledzy surferzy mieli dużo więcej do powiedzenia i gratulowali mu zachowania zimnej krwi. Odezwali się do niego także australijscy celebryci, sportowcy i politycy. Gratulacje złożyli mu między innymi Russell Crowe i Tim Cahill.

Po tym ataku rekina, odwołano całe zawody J-BayOpen.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, że nikomu nic się nie stało. Opanowanie i szybka reakcja Micka w obliczu tej przerażającej sytuacji, to czyste bohaterstwo. Godne pochwały były także szybkie działania naszego personelu bezpieczeństwa, to najwyższa światowa klasa,” oznajmiła World Surf League w swoim oświadczeniu.

„Bezpieczeństwo naszych zawodników jest dla WSL priorytetem i dlatego po dyskusji z oboma finalistami postanowiliśmy odwołać resztę zawodów J-BayOpen.”

-Reklama-