fbpx

Atak nożownika na południu Szwecji. Trzy osoby ranne.

W miejscowości Trelleborg, położonej w regionie Skania na południu Szwecji, doszło do ataku nożownika, w wyniku którego ucierpiały trzy osoby. Krwawe wydarzenia rozegrały się w poniedziałkową noc. Policja zatrzymała jedną osobę – jest ona podejrzana o udział w zbrodni.

Wierzy się, że osoba ta dźgała trzy ofiary, przez co utraciły one dużo krwi. Wkrótce po północy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia i zastali poszkodowanych w złym stanie – choć jedna z osób (nie podano która) miała ucierpieć w ataku bardziej.

Aftonbladet” ujawnił, że ofiarami są około 40-letnia kobieta oraz dwaj nastoletni chłopcy. Całą trójkę przewieziono do szpitala. Uwagę policjantów zwrócił jeden z pobliskich budynków: miał powybijane szyby i stał przed nim porzucony samochód.

W jednej z okolicznych dzielnic pojmano potem 50-latka. Funkcjonariusze podejrzewają, że to on jest odpowiedzialny za atak. Postawiono mu wstępne zarzuty usiłowania morderstwa oraz czynnej napaści z bronią w ręku.

Śledztwo trwało całą noc, a na miejscu zdarzenia przeprowadzono badania techniczne. Szukano też świadków ataku. Z rana feralny teren nie był już odgrodzony kordonem.

Póki co policjanci nie podają żadnych szczegółów dotyczących ataku. „Prowadzimy jeszcze dochodzenia, chcemy dokładnie zrozumieć, co się tam stało”, tłumaczy Mikael Lindh, jeden z funkcjonariuszy.

Strona główna Wiadomości Szwecja Atak nożownika na południu Szwecji. Trzy osoby ranne.

Warto przeczytać

Koronawirus w Szwecji nie odpuszcza

Szpital Uniwersytecki Sahlgrenska w Göteborgu wydał ostrzeżenie, że liczba przyjęć związanych z koronawirusem wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, po gwałtownym spadku od...

Białe noce w Kirunie. Słońce nie zajdzie tu przez najbliższe dwa miesiące.

W Kirunie, najdalej wysuniętym na północ mieście szwedzkim, nastały tak zwane dni polarne (lub białe noce). Słońce nie zajdzie w tym...

Tegnell krytykuje włoską służbę zdrowia. Ambasador Włoch: „Pandemia to nie zawody sportowe”.

Ambasadorowi Włoch w Sztokholmie nie spodobała się ostatnia wypowiedź głównego epidemiologa państwowego. Przypomnijmy: Anders Tegnell stwierdził ostatnio, że szwedzka służba zdrowia powinna...