fbpx

Alarm w Szwedzkich szpitalach

Postęp koronawirusa w szwedzkim społeczeństwie maksymalnie angażuje opiekę zdrowotną.

W nowym raporcie, który został wczoraj przesłany do rządu, Narodowa Rada Zdrowia i Opieki Społecznej podnosi alarm w kilku problematycznych obszarach w szwedzkiej służbie zdrowia.

W raporcie napisano, że kilka regionów zgłosiło brak wyposażenia ochronnego i materiałów do pobierania próbek. A kiedy regiony próbowały zamówić więcej, zamówiony sprzęt nie został dostarczony, ponieważ dostawcy nie otrzymują żadnych dostaw od producentów.

„Może to być poważna sytuacja krótko jak i  długoterminowa dla regionów”, poinformowała Narodowa Rada Zdrowia i Opieki Społecznej.

Dane w raporcie pochodzą z 71 szpitali, z którymi przeprowadzono wywiady 27 lutego. Tak więc sytuacja w szpitalach mogła ulec zmianie w ostatnich tygodniach, ponieważ liczba przypadków zachorowań gwałtownie wzrosła.

W czwartek profesor bakteriologii Agnes Wold napisała na Twitterze, że w szpitalach występuje niedobór głównie dostępu do sprzętu, takiego jak maski ochronne, kombinezony czy też rękawiczki. 

Służby ratunkowe w Göteborgu i Östra Skaraborg wysłały wnioski do szwedzkiego Urzędu ds. Środowiska Pracy w celu uzyskania zwolnienia na używanie wycofanych z użytku masek ochronnych (skyddsmask 90).

Od 2009 r. Tak zwana „maska ​​ochronna 90” była wykorzystywana we wszystkich regionach w Szwecji. Ale od 2018 r., Zgodnie z decyzją szwedzkiego urzędu ds. Środowiska pracy maska ​​została wycofana z użytku, ponieważ brakowało jej oznakowania CE.

Jednak w związku z koronawirusem i brakami w sprzęcie ochronnych, Szwedzki Urząd ds. Środowiska Pracy udzielił zwolnienia w celu ponownego użycia maski, do tej pory jedynie służby ratownicze we Östra Skaraborg i Göteborgu wystąpiły o takie zwolnienie.

W sumie w całej Szwecji jest około 750 000 wycofanych masek, które są w wszystkich gminach.

W momencie kiedy maski zostały wycofane, to my nie wyrzuciliśmy ich, zamiast tego zostały wszystkie zabezpieczone w magazynach. To są jedne z najlepszych masek ochronnych na świecie, stworzone na wypadek kryzysu. – mówi Lars Klevensparr, zastępca dyrektora służb ratowniczych  w Göteborg

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Alarm w Szwedzkich szpitalach

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...