Åkesson marzy o pozbyciu się islamistów ze Szwecji: „Trwa wojna przeciw demokracji”

Lider populistycznej partii Szwedzkich Demokratów Jimmie Åkesson wzywa do zamknięcia meczetów, które „wzmagają działalność terrorystyczną”. Chce ponadto, by wszyscy, którzy zamieszani byli w akty terroryzmu, zostali pozbawieni szwedzkiego obywatelstwa.

W poniedziałkowy wieczór w Wiedniu doszło do strzelaniny, która pochłonęła życia czterech ofiar. Dwadzieścia dwie osoby zostały ranne. Poruszony wydarzeniami z Austrii Åkesson domaga się teraz, by w Szwecji podjęto kroki ku powstrzymaniu radykalistów islamskich.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym 41-letni polityk ubolewa nad austriacką tragedią. Jednocześnie wzywa do zdecydowanych działań przeciwko islamistom. Przypomina też ostrzeżenia Szwedzkich Demokratów, który już przed dziesięcioma laty wspominali o brutalności muzułańskich terrorystów. Islamizm to, według Åkessona, „największe zagrożenie dla demokracji”.

„Niestety – rzeczywistość udowodniła, że mieliśmy rację”, zaczyna Åkesson w filmiku. „W Europie doszło do kolejnego ataku terrorystycznego o podłożu islamskim. Kolejni ludzie mają złamane życie. Kolejne ofiary – niewinni Austriacy – poniosły śmierć.”

Åkesson, który dowodzi Szwedzkim Demokratom od 2005 roku, podkreślą, że tu nie chodzi o garstkę szalonych ekstremistów, a o całą dobrze zorganizowaną grupę przestępczą – obłąkaną z nienawiści do Europejczyków.

„To konflikt o teoretycznie niedużym rozmachu, ale jednak przeciw demokracji, przeciw wolności w wypowiedzi Szwedów. Wojna przeciw wszystkiemu, czym jesteśmy i wszystkiemu, za czym stoimy. Nie ma już czasu na smutek i przebaczenie. Musimy być zdeterminowani”, grzmi polityk w swoim nagraniu. „Czas przejść do czynu. Skoro islamiści nie potrafią zaakceptować szwedzkiej demokracji, pokażmy, że nie możemy zaakceptować ich samych. W tym momencie nie możemy cofnąć się ani o cal wstecz.”

Åkesson mocno krytykuje wszystkich, którzy próbują usprawiedliwiać islamskich radykalistów lub starają się unikać konfliktu z muzułmanami:

„To najzwyczajniej w świecie współudział w akcie terrorystycznym.”

Polityk chce, aby przestano dofinansowywać instytucje „wspierające terroryzm”. Chce też, aby cofnięto obywatelstwo szwedzkie wszystkim tym, którzy mieli powiązania z działalnością terrorystyczną.

„Powinniśmy zamknąć wszelkie osoby fizyczne oraz instytucje, które choćby minimalnie popierają islamistów – między innymi szkoły i meczety”, powiedział Åkesson. „Ci, którzy nas atakują i grożą nam, powinni trafić za więzienne kraty, albo powinno się ich odesłać tam, skąd przybyli. Jeżeli osoby te nie chcą być częścią demokratycznego społeczeństwa szwedzkiego, nie powinny posiadać paszportu. To oczywiste.”

W poniedziałek wieczorem w Wiedniu doszło do strzelaniny, w której zabito cztery osoby i raniono wiele kolejnych. Napastnik celował do swoich ofiar z Automatu Kałasznikowa. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy policji został zamordowany. Media ujawniły, że za zbrodnie odpowiadał Kujtim Fejzullai – 20-latek albańskiego pochodzenia. Był dobrze znany lokalnej policji; w przeszłości chciał dołączyć do syryjskiego zgrupowania terrorystycznego.

W październiku do tragedii doszło we Francji, gdzie nauczyciel historii Samuel Paty został pozbawiony głowy. Zamordowano go, bo na lekcjach dotyczących wolności słowa pokazywał karykaturę Mahometa – proroka islamskiego.

Szwedzcy Demokraci zasłynęli ze swojego eurosceptyzmu. Od lat podejmują działania mające na  celu walkę z islamską przestępczością.

Strona główna Wiadomości Szwecja Åkesson marzy o pozbyciu się islamistów ze Szwecji: „Trwa wojna przeciw demokracji”

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...