Ryanair i Wizz Air na czele czarnej listy niezadowolenia klientów w Szwecji

W najnowszym raporcie magazynu konsumenckiego Råd & Rön ujawniono, że linie lotnicze Ryanair i Wizz Air prowadzą w rankingu firm z największym niezadowoleniem klientów w Szwecji. Obie firmy zgromadziły dziewięć skarg każda w Generalnej Radzie Skarg (ARN), stawiając je na szczycie listy niepochlebnych wyróżnień w branży turystycznej.

Branża turystyczna zgromadziła znaczącą liczbę skarg, z Ryanair i Wizz Air na czele, co wskazuje na problemy związane z odwołanymi lub opóźnionymi lotami. Zgłoszone przypadki często dotyczyły ignorowania przez firmy przepisów UE dotyczących odszkodowań dla pasażerów, co dodatkowo zaostrza frustrację konsumentów.

- Reklama -

Chociaż branża turystyczna zgromadziła najwięcej skarg, to sektor motoryzacyjny dominuje pod względem ogólnej liczby przypadków i firm. Wiele skarg dotyczyło zakupu używanych samochodów z ukrytymi wadami, których naprawy odmawiały firmy. Łączny dług firm motoryzacyjnych wobec klientów, na podstawie zaleceń ARN, osiągnął 2 miliony koron szwedzkich.

Na liście znajduje się również szwedzki gigant nieruchomości Riksbyggen, który odmówił zwrotu 5 500 koron szwedzkich konsumentowi za uszkodzoną przez wilgoć szafkę łazienkową, mimo zalecenia ARN. Odpowiedź firmy, że klient powinien lepiej dbać o meble, została uznana za niedopuszczalną przez Råd & Rön.

Czarna Lista: Top 5 Firm

  1. Ryanair, Irlandia (9 skarg)
  2. Wizz Air, Węgry (9 skarg)
  3. Bravofly SA, Szwajcaria (7 skarg)
  4. MR Motor, Szwecja AB (4 skargi)
  5. Save Energy, Szwecja AB (4 skargi)

Skargi te podkreślają znaczenie odpowiedzialnego postępowania firm wobec swoich klientów i konieczność przestrzegania obowiązujących przepisów. Redaktor naczelny Råd & Rön, Daniel Kjellberg, wskazuje na ważność zaufania konsumentów do systemu skarg i oczekiwanie, że decyzje ARN będą respektowane przez firmy.

- Reklama -

Raport Råd & Rön rzuca światło na trudności, z jakimi mogą się spotkać konsumenci w przypadku problemów z firmami. Niezadowolenie klientów i trudności w dochodzeniu praw podkreślają potrzebę silniejszej ochrony konsumentów i bardziej zdecydowanych działań ze strony organów regulacyjnych w przypadku nieprzestrzegania zaleceń przez firmy.

Udostępnij
Brak komentarzy

Dodaj komentarz