fbpx

Zaostrzenia wobec palaczy

Szwedzki rząd chce nałożyć zakaz palenia papierosów w kawiarniach, przystankach autobusowych, placów zabaw i innych miejsc publicznych.

Ponadto rząd chce nałożyć zakaz jakiejkolwiek ekspozycji wyrobów tytoniowych. Te propozycje są częścią programu ”Tobacco Endgame – Rökfritt Sverige 2025”.

Szwedzki minister zdrowia poinformował, że w Szwecji umiera coraz więcej obywateli z powodu chorób spowodowanych paleniem tytoniu. Dlatego też rząd chce podjąć radykalne działania.

Po pierwsze rząd chce ograniczyć miejsca w których można palić papierosy na zewnątrz w takich miejscach jak kawiarnie, przystanki autobusowe, place zabaw, wejścia do budynków i innych miejscach.

Po drugie rząd chce wprowadzić aby wszystkie opakkowania paczek papierosów były jednakowo oznaczone tą samoą czcionka i kolorem

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Zaostrzenia wobec palaczy

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...