fbpx

Zaostrzenia wobec palaczy

Szwedzki rząd chce nałożyć zakaz palenia papierosów w kawiarniach, przystankach autobusowych, placów zabaw i innych miejsc publicznych.

Ponadto rząd chce nałożyć zakaz jakiejkolwiek ekspozycji wyrobów tytoniowych. Te propozycje są częścią programu ”Tobacco Endgame – Rökfritt Sverige 2025”.

Szwedzki minister zdrowia poinformował, że w Szwecji umiera coraz więcej obywateli z powodu chorób spowodowanych paleniem tytoniu. Dlatego też rząd chce podjąć radykalne działania.

Po pierwsze rząd chce ograniczyć miejsca w których można palić papierosy na zewnątrz w takich miejscach jak kawiarnie, przystanki autobusowe, place zabaw, wejścia do budynków i innych miejscach.

Po drugie rząd chce wprowadzić aby wszystkie opakkowania paczek papierosów były jednakowo oznaczone tą samoą czcionka i kolorem

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Zaostrzenia wobec palaczy

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.