fbpx

Zagrożenie terroryzmem w Norwegii nieznacznie spadło

Podczas gdy cała Europa obawia się terroryzmu, PST – Norweska Policyjna Służba Bezpieczeństwa uważa, że zagrożenie w ich kraju zmniejszyło się.

PST oświadczyło, że pomimo raportów Interpolu mówiących, że zagrożenie terroryzmem w Europie jest najwyższe z dotychczasowych, zagrożenie w samej Norwegii nieznacznie spadło.

„Przyczyną jest to, że wiele osób, które stanowiły zagrożenie już nie żyje. Część siedzi w więzieniu lub areszcie,” powiedział starszy doradca PST Martin Bernsen.

Około 10 bojowników ISIS związanych z Norwegią zginęło ostatnio w Syrii i Iraku.

„Obserwujemy jak środowisko ekstremistyczne w Norwegii kurczy się i słabnie, gdyż wiele osób zginęło lub zostało zatrzymanych,” powiedział Bernsen.

„Niezależnie od tego co stało się w takich miejscach jak Paryż, jesteśmy w takiej samej sytuacji jak reszta świata. To co stało się w Europie wpłynęło na sytuację. Więcej danych PTS przedstawi razem z raportem o ocenie sytuacji zagrożenia terrorystycznego w 2016 roku.”

Strona główna Wiadomości Norwegia Zagrożenie terroryzmem w Norwegii nieznacznie spadło

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...