Europejski niskokosztowy przewoźnik Wizz Air, znany z dynamicznej ekspansji, ogłosił znaczącą inwestycję, rozszerzając swoją działalność na największe szwedzkie lotnisko, Arlanda w Sztokholmie. Od 31 października 2023 r. przewoźnik uruchomi dwie nowe trasy, łączące Sztokholm z Budapesztem i Gdańskiem.
Obecnie Wizz Air operuje z dwóch innych lotnisk Swedavia: Göteborg Landvetter i Malmö, oraz z prywatnego lotniska Skavsta w Nyköping. Teraz przyszedł czas na rozszerzenie działalności na lotnisko Arlanda, skąd będą realizowane bezpośrednie loty do Budapesztu i Gdańska przy użyciu samolotów typu A320 i A321.
Nowe trasy są ważnym dodatkiem do oferty Arlandy oraz szwedzkiego i sztokholmskiego sektora turystycznego, zwłaszcza w obliczu ożywienia turystyki na Węgrzech i w Polsce. Budapeszt i Gdańsk, znane z bogatej oferty turystycznej, od dawna cieszą się popularnością wśród szwedzkich turystów.
Charlotte Ljunggren, dyrektor ds. marketingu i rozwoju handlowego w Swedavia, wyraziła entuzjazm z powodu przybycia Wizz Air na lotnisko Arlanda: „Cieszymy się, że możemy powitać Wizz Air na lotnisku Arlanda w Sztokholmie i z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej wieloletniej współpracy z firmą”.
Zsuzsa Trubek, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, również podzieliła entuzjazm linii lotniczej związany z tą ekspansją: „Cieszymy się, że możemy dodać lotnisko Sztokholm Arlanda do naszej stale rosnącej siatki połączeń i zaoferować naszym klientom bezpośrednie połączenie z największym szwedzkim lotniskiem”.
Uruchomienie nowych tras przez Wizz Air zwiększy dostępność połączeń lotniczych między Szwecją a Węgrami oraz Polską, co z pewnością przyczyni się do wzrostu ruchu turystycznego i biznesowego w tych krajach.
- Rząd Szwecji łagodzi przepisy dotyczące ochrony linii brzegowej
- Aresztowanie w Västmanland: zarzuty znęcania się nad niemowlęciem
- Szwedzka Służba Więzienna przygotowuje osiem zakładów do przyjęcia nieletnich przestępców
- Semaglutyd (Ozempic) a ryzyko rozwoju NAION – nowe badania i stanowisko EMA
- Norwegowie masowo kupują szwedzką żywność, ignorując ostrzeżenia