W Sztokholmie spłonęło 19 samochodów. Sprawcy nie ujęto.

W dzielnicy Sztokholmu Östberga, położonej na południu miasta, spłonęło dziewiętnaście samochodów. Policja i służby ratownicze otrzymały przez weekend kilkanaście telefonów w sprawie rzekomego podpalenia. Akcję gaszenia pożarów zakończono w nocy z soboty na niedzielę, około godziny 02:00.

„Kiedy tylko dotarliśmy na miejsce, ogień trawił ponad dziesięć pojazdów. Dookoła zgromadził się tłum ludzi. Na szczęście udało się opanować sytuację”, relacjonuje strażak Christer Eriksson.

Policja ogłosiła, że w wyniku pożaru ucierpiało w sumie dziewiętnaście samochodów. Większość spłonęła do tego stopnia, że nie da się ich naprawić.

Swoje auto stracił m.in. Naji Ahmed, mężczyzna mieszkający w okolicy. W rozmowie z dziennikarzami Ahmed powiedział, że Östberga to bezpieczna dzielnica, w której „dobrze mu się żyje”.

„Mieszkam tu od blisko trzydziestu czterech lat i nigdy nie czułem się zagrożony. Otaczają mnie wspaniali ludzie i dobrzy sąsiedzi.”

Östberga leży na południe od centrum miasta. W ostatnim czasie została uznana za dzielnicę „potencjalnie niebezpieczną” – tak sklasyfikowała ją szwedzka policja. Dzielnica uchodzi za problematyczną ze względu na wysoki wskaźnik przestępczości oraz kiepski status socjoekonomiczny. Taka ocena wyraźnie kłóci się ze słowami Ahmeda.

Policja sztokholmska określiła podpalenie jako „poważne naruszenie bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Sprawcy nie ujęto.

Zamaskowani sprawcy spalili 80 aut

Strona główna Szwecja Sztokholm W Sztokholmie spłonęło 19 samochodów. Sprawcy nie ujęto.

Warto przeczytać

Uchodźcy przebywający w Skandynawii masowo napływają do Niemiec

Nowe statystyki dotyczące imigrantów w Skandynawii ujawniły, że liczba wniosków o przydzielenie azylu, płynących do urzędów w krajach nordyckich, spadła w 2020 roku o...

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Szwedzkie szkoły ponownie zamykają swoje drzwi dla uczniów

Środek ten ma zahamować rozprzestrzenianie się infekcji w Szwecji - powiedział w czwartek premier Stefan Löfven na wspólnej konferencji prasowej z minister edukacji Anną...