W Norwegii znaleziono dwoje martwych dzieci i ranną matkę

W niedzielę rano pod adresem w Lørenskog znaleziono dwoje martwych dzieci i ranną matkę. W związku ze sprawą policja prowadzi poszukiwania w Fjerdingby.

Norweska policja otrzymała alarm o możliwym pożarze w Lørenskog w niedzielę o godzinie 08:30. Gdy na miejsce zdarzenia przybyły służby ratunkowe, znaleziono dwoje martwych dzieci i ranną kobietę.

– Resuscytację krążeniowo-oddechową rozpoczęto bezpośrednio na dzieciach, ale dość szybko ustalono, że ich życia nie można uratować – powiedziała w rozmowie z gazetą Dagbladet szefowa policji Marit Furuseth.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa, ale nie poinformowała, czy ma już podejrzanego w tej sprawie.

– Jesteśmy na początku śledztwa, ale pracujemy nad sformułowaniem opinii o tym, co się stało. Rozmawiamy z mieszkańcami i prosimy ludzi, którzy byli na miejscu między północą a dziewiątą rano w niedzielę o skontaktowanie się z policją, mówi Marit Furuseth gazecie.

Policja namawia ludzi do pozostania w domach, w gminie Rælingen do południa uzbrojeni policjanci szukały osoby, która mogła być powiązana ze śmiercią dzieci.

Szefowa policji, Marit Furuseth, poinformowała, że ojciec dwojga zmarłych dzieci w Lørenskog  jest pod opieką policji.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za sfałszowanie zaświadczeń lekarskich potwierdzające ujemny wynik testu na COVID-19. Polski pracodawca został...

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Musisz przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku...