fbpx

Trzy osoby ranione nożem w centrum Norrköping

Według szwedzkiej gazety Norrköpings Tidningar w poniedziałek rano trzy osoby ranione nożem, w centrum miasta Norrköping, zostały odwiezione do szpitala.

Świadkowie twierdzą, że napastnik ewidentnie był pod wpływem narkotyków. Według gazety pierwsza z rannych osób została zaatakowana w plecy przed miejską biblioteką. Chwilę później napastnik zranił również kobietę i żebrzącego mężczyznę.

Przechodnie obezwładnili napastnika i przytrzymali go do czasu przyjazdu policji.

“Kiedy pojawiłem się na miejsce ataku, ludzie siedzieli na chodniku i płakali. Na ziemi znajdowały się plamy krwi. Wtedy zobaczyłem mocno krwawiącą kobietę. Ofiary były od siebie oddalone o jakieś 50 metrów,” powiedział gazecie Expressen jeden ze świadków.

Ranni zostali przetransportowani do szpitala Vrinnevi. Szpital poinformował, że najciężej ranna jest 21 letnia kobieta i znajduje się ona na oddziale intensywnej terapi. Poważnie ranny 24 letni mężczyzna jest w trakcie operacji a 40 letnia kobieta ma tylko obrażenia niezagrażające życiu, ale pozostanie ona w szpitalu na obserwacji.

“Nie mogę o napastniku powiedzieć nic ponadto, że jest to mężczyzna. Czy to przypadek szaleństwa czy nie, na razie nie mogę tego skomentować,” powiedział Fredrik Kliman, przedstawiciel policji.

Atak nastąpił zaledwie tydzień po tym jak w sklepie sieci Ikea w Västerås, na północny zachód od Sztokholmu, od ran zadanych nożem zginęli kobieta i mężczyzna.

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Trzy osoby ranione nożem w centrum Norrköping

Warto przeczytać

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...