Trzy osoby ranione nożem w centrum Norrköping

Według szwedzkiej gazety Norrköpings Tidningar w poniedziałek rano trzy osoby ranione nożem, w centrum miasta Norrköping, zostały odwiezione do szpitala.

Świadkowie twierdzą, że napastnik ewidentnie był pod wpływem narkotyków. Według gazety pierwsza z rannych osób została zaatakowana w plecy przed miejską biblioteką. Chwilę później napastnik zranił również kobietę i żebrzącego mężczyznę.

Przechodnie obezwładnili napastnika i przytrzymali go do czasu przyjazdu policji.

“Kiedy pojawiłem się na miejsce ataku, ludzie siedzieli na chodniku i płakali. Na ziemi znajdowały się plamy krwi. Wtedy zobaczyłem mocno krwawiącą kobietę. Ofiary były od siebie oddalone o jakieś 50 metrów,” powiedział gazecie Expressen jeden ze świadków.

Ranni zostali przetransportowani do szpitala Vrinnevi. Szpital poinformował, że najciężej ranna jest 21 letnia kobieta i znajduje się ona na oddziale intensywnej terapi. Poważnie ranny 24 letni mężczyzna jest w trakcie operacji a 40 letnia kobieta ma tylko obrażenia niezagrażające życiu, ale pozostanie ona w szpitalu na obserwacji.

“Nie mogę o napastniku powiedzieć nic ponadto, że jest to mężczyzna. Czy to przypadek szaleństwa czy nie, na razie nie mogę tego skomentować,” powiedział Fredrik Kliman, przedstawiciel policji.

Atak nastąpił zaledwie tydzień po tym jak w sklepie sieci Ikea w Västerås, na północny zachód od Sztokholmu, od ran zadanych nożem zginęli kobieta i mężczyzna.

 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się o szwedzkie obywatelstwo będą musieli dowieść swojej znajomości języka lokalnego....

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się...

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...