fbpx

Szwedzka policja ‘obrzucona kamieniami’ w czasie prowadzenia dochodzenia po ataku w Sztokholmie

Policja w Szwecji została obrzucona kamieniami w czasie prowadzenia czynności związanych z dochodzeniem w sprawie piątkowego zamachu.

Policjant powiedział, że kamieniami rzucano w funkcjonariuszy, którzy próbowali zatrzymać dwie osoby, kobietę i jej 17-letniego syna, mieszkających w miejscu powiązanym z 39-letnim aresztowanym wcześniej domniemanym zamachowcem.

Jeden z funkcjonariuszy biorących udział w zatrzymaniu, Abdallah Ahmed, powiedział, że on i jego koledzy zostali ‘obrzuceni kamieniami,’ gdy w sobotę rano zjawili się w Tensta.

W swoim poście zamieszczonym na facebooku, policjant, muzułmanin Ahmed napisał: „Niektórzy ludzie, nigdy się nie nauczą. Terrorystom chcę powiedzieć czystym szwedzkim: Idźcie do diabła. Myślę teraz o wszystkich dotkniętych tymi zamachami.”

„Nie módlcie się za Szwecję. Brońcie Szwecji, walczcie o Szwecję i umierajcie za Szwecję.”

Inny anonimowy policjant potwierdził dziennikarzom, że doszło do opisywanego wcześniej incydentu.

Tensta znajduje się w bliskiej odległości od Rinkeby, zamieszkałych w dużej części przez imigrantów przedmieść, gdzie w lutym doszło do starć protestujących z policją, rzucania w funkcjonariuszy kamieniami oraz podpalania samochodów.

Zamieszki te wywołały międzynarodowe zainteresowanie, gdyż miały miejsce zaledwie 2 dni po kontrowersyjnym przemówieniu prezydenta Donalda Trumpa, który odnosił się w nim nieokreślonych ataków jakie miały mieć miejsce w Szwecji.

W piątek 4 osoby zginęłym w ataku, podczas którego ciężarówka wjechała w tłum przechodniów robiących zakupy.
Zatrzymany został 39-letni Uzbek, według policji prawdopodobnie kierujący tą ciężarówką.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka policja ‘obrzucona kamieniami’ w czasie prowadzenia dochodzenia po ataku w Sztokholmie

Warto przeczytać

Szpital polowy w Sztokholmie zostanie zlikwidowany

Szpital polowy postawiony w południowej części Sztokholmu zostanie zamknięty. Lekarze nie mieli jeszcze okazji przyjąć tu pacjentów. Plan był taki, by w...

Demonstracje antyrasistowskie w Sztokholmie i Helsinkach

W Sztokholmie i Helsinkach w tym tygodniu odbyły się jednocześnie dwie demonstracje, popierające ruch #BlackLivesMatter. W stolicy Finlandii manifestacja przebiegła bezproblemowo. Gorzej...

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...