fbpx

Nowy budynek w Aarhus będzie najwyższym budynkiem w Danii

Nowy drapacz chmur w Aarhus będzie miał 128 metrów wysokości, co uczyni go najwyższym budynkiem w Danii.

Budynek powstający w tym drugim co do wielkości mieście w Danii, pokona 120 metrowy szpital Herlev pod Kopenhagą, będący obecnie najwyższym w kraju.

Budynek będzie zlokalizowany na terenie przystani Aarhus Ø, gdzie w ostatnich latach zlokalizowano wiele nowych inwestycji budowlanych.

Budynek nazwany ‘Bugtcenteret’ (Centrum Zatoki) ma zostać oddany do użytku w 2020 roku.

Władze Aarhus ogłosiły w środę, że przyjęły propozycję firmy Anpartsselskabet Lighthouse United w sprawie zabudowy działki w Aarhus Ø.

„Będziemy mieli charakterystyczny i atrakcyjny budynek w jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji w kraju, oznakę nowoczesności miasta i jego dużych ambicji,” powiedział burmistrz Aarhus Jacob Bundsgaard.

W budynku będą mieściły się apartamenty mieszkalne a także pomieszczania do obsługi pobliskich otwartych kąpielisk oraz przestrzeń wystawowa i informacja turystyczna.

Na najwyższym piętrze ma być umieszczona platforma widokowa.

„Wraz z ‘Bugtcenteret’ znów widzimy Aarhus Ø jako nadzwyczajne miejsce, gdzie spotyka się miasto i jego architektura z zatoką,” powiedział Bundsgaard.

Strona główna Wiadomości Dania Nowy budynek w Aarhus będzie najwyższym budynkiem w Danii

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...