fbpx

Nowy budynek w Aarhus będzie najwyższym budynkiem w Danii

Nowy drapacz chmur w Aarhus będzie miał 128 metrów wysokości, co uczyni go najwyższym budynkiem w Danii.

Budynek powstający w tym drugim co do wielkości mieście w Danii, pokona 120 metrowy szpital Herlev pod Kopenhagą, będący obecnie najwyższym w kraju.

Budynek będzie zlokalizowany na terenie przystani Aarhus Ø, gdzie w ostatnich latach zlokalizowano wiele nowych inwestycji budowlanych.

Budynek nazwany ‘Bugtcenteret’ (Centrum Zatoki) ma zostać oddany do użytku w 2020 roku.

Władze Aarhus ogłosiły w środę, że przyjęły propozycję firmy Anpartsselskabet Lighthouse United w sprawie zabudowy działki w Aarhus Ø.

„Będziemy mieli charakterystyczny i atrakcyjny budynek w jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji w kraju, oznakę nowoczesności miasta i jego dużych ambicji,” powiedział burmistrz Aarhus Jacob Bundsgaard.

W budynku będą mieściły się apartamenty mieszkalne a także pomieszczania do obsługi pobliskich otwartych kąpielisk oraz przestrzeń wystawowa i informacja turystyczna.

Na najwyższym piętrze ma być umieszczona platforma widokowa.

„Wraz z ‘Bugtcenteret’ znów widzimy Aarhus Ø jako nadzwyczajne miejsce, gdzie spotyka się miasto i jego architektura z zatoką,” powiedział Bundsgaard.

Strona główna Wiadomości Dania Nowy budynek w Aarhus będzie najwyższym budynkiem w Danii

Warto przeczytać

Reforma systemu emerytalnego w Danii?

Duńskie stowarzyszenie ds. funduszy emerytalnych i ubezpieczeń na życie wzywa rząd do opracowania atrakcyjniejszego, bardziej elastycznego modelu pracy w okresie bezpośrednio poprzedzającym...

Sąd uchyla deportację

Szwedzki sąd apelacyjny uchylił nakaz deportacji migranta skazanego za zgwałcenie dziecka ponad 100 razy. Migrant został początkowo skazany za...

12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według...