Szwedzcy złodzieje ukradli cały “samolot” słodyczy

Czy ktoś widział złodziejską szajkę z niestrawnością i dziurami w zębach?

Złodzieje którzy ogołocili we wtorkowe przedpołudnie szwedzki sklep zabrali prawie 2 tony słodyczy oraz 25 palet z napojami gazowanymi o szacunkowej wartości 60,000 koron (~28 tysięcy zł).

Łakomi złodzieje zostawili po sobie tylko dwa puste opakowania po słodyczach w znany sklepie ‘Godisflyget’ (‘Latające słodycze’) zbudowanym w kształcie samolotu. Sklep ten jest położony obok autostrady A4 przy Skånes Fagerhult, w południowej Szwecji, co z pewnością ułatwiło złodziejom szybko ucieczkę.

„Musiało im się strasznie chcieć słodyczy,” zażartowała przedstawicielka policji Eva-Lotta Hermansson Truedsson w wywiadzie udzielonym regionalnej gazecie Helsingborgs Dagblad.

„Oczywiście, że nie, ale taki towar bardzo łatwo sprzedać w każdym miejscu, ponieważ mówimy o rzeczach które nie posiadają żadnych indywidualnych oznaczeń. Złodzieje musieli wiedzieć co robią i z pewnością wiedzą co dalej uczynić z tym towarem.”

Poniżej zamieszczamy zdjęcie sklepu-samolotu:

Nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie w Szwecji.

W zeszłym roku pewien przedsiębiorca z branży słodyczy alarmował o istnieniu zorganizowanego gangu kradnącego słodycze, po tym jak z jego sklepu zniknęły tabliczki czekolady o wartości liczonej w tysiącach koron.

W maju policja prowadziła dochodzenie w sprawie kradzieży gum do żucia i twierdziła wtedy, że istnieje rynek w innych częściach Europy na kradzione słodycze.

[sociallocker id=3256][/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzcy złodzieje ukradli cały "samolot" słodyczy

Warto przeczytać

Perły Szwecji: Uppsala

Siedemdziesiąt kilometrów na północ od stolicy Szwecji leży Uppsala, czwarte pod względem zaludnienia miasto szwedzkie. Miejscowość nazywana bywa „historyczną i kulturową perełką” Szwecji, przez...

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...